S pomocí tělového peelingu se snadno a rychle zbavíte odumřelých buněk. Aplikovat jej můžete nejen na obličej, ale klidně i na celé tělo. Možná vás to překvapí, ale i tělový peeling má svá pravidla – a ta je potřeba dodržovat!

I u tělového peelingu toho můžete hodně pokazit

Tělový peeling představuje jakousi regeneraci pokožky, při které dojde k odstranění odumřelých buněk a staré kůže. Zároveň dojde k jemnému prokrvení pokožky, která je díky tomu hladká, působí svěžím dojmem a celkově je zdravější.

Tělový peeling může používat každý, hodí se jak pro mastnou, tak i suchou pleť, výjimkou není ani pleť smíšená. Stejně tak lze s pomocí tělového peelingu odstranit starou kůži z celého těla, nikoli pouze z obličeje. Máte-li pleť citlivou a bojíte se, že vám peeling uškodí, vybírejte speciálně upravené jemné peelingy, které obsahují jen velmi drobné částečky a pro citlivou pleť nejsou žádnou hrozbou.

K čemu je peeling dobrý?

Existuje hned několik výhod tělového peelingu, možná o všech jeho benefitech ani nevíte. Provádět byste jej měli 1-2x do měsíce.

Výhody peelingu:

  • hydratace pokožky
  • odstranění odumřelé kůže
  • prokrvení pokožky
  • prevence proti zarůstání chloupků
  • zdravější vzhled pokožky
  • pokožka jemná a hebká na dotek
  • snížení rizika vzniku stařeckých skvrn

Jaká jsou pravidla tělového peelingu?

Možná vás to překvapí, ale i tělový peeling můžete provádět špatně. Divili byste se, kolik žen a dívek postupuje nesprávným způsobem, což má za následek buď horší efekt peelingu, nebo naopak příliš podrážděnou pokožku.

Proto jsme pro vás sepsali základní pravidla, kterých budete-li se držet, rozhodně nic nezkazíte – naopak předejdete nepříjemným zkušenostem či zklamání.

Pravidlo první: nejdříve navlhčit

Ještě než se pustíte do provádění peelingu, dopřejte své pokožce dostatečné provlhčení. Peeling by se nikdy neměl používat přímo na suchou pokožku, ať už se jedná o pleť nebo o tělo. Proto se doporučuje s peelingem začínat až po koupeli, případně během koupele. Můžete si z peelingu udělat příjemný rituál, nejdříve si polenošit ve vaně plné horké vody a teprve poté pokožku zbavit staré kůže, která jí nesvědčí. Co vy na to?

Pravidlo druhé: nikdy netlačit

Mnoho žen a dívek má tendenci u peelingu na pokožku tlačit, protože jsou toho názoru, že čím více zatlačí, tím většího efektu dosáhnou. A to je velká chyba, při peelingu byste na pokožku neměli tlačit, pouze jemnými pohyby pokožku masírovat.

Pravidlo třetí: pokaždé hydratovat

Na závěr ještě poslední pravidlo: nutná hydratace! Jakmile bude peeling pokožky dokonče, nezapomínejte ji ochránit buď tělovým mlékem nebo krémem. Pokožka je po peelingu citlivá a zaslouží si patřičnou pozornost.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze