Snad každá z nás by chtěla mít krásné, neskutečně dlouhé a dokonale husté řasy, které by přitažlivě olemovaly náš pohled a ten by tak díky záplavě řas působil daleko svůdnějším a hlubším dojmem. Bohužel ne ke všem byla příroda natolik štědrá, aby nám do vínku nadělila husté řasy, které nepotřebují sebemenší zásah řasenky. O to horší je to v případě, kdy těch řas samy o sobě máte poměrně málo a k tomu všemu se vám ještě lámou a vypadávají. Co s tím?

Proč mi padají řasy?

Vypadávání řas je mnohem častější problém, než si možná myslíte. Jasně, jen málokterá z nás by se veřejně chlubila tím, že se jí řasy nepříjemně lámou, protože tohle je jedna z těch věcí, které si zkrátka necháváme pro sebe.

Některé z nás se padání řas a tím pádem jejich čím dál menší počet snaží maskovat použitím řasenky, kdy sází i na několik vrstev v domnění, že to nikdo nepozná. Přehnané nanášení maskary přitom může být jedním z důvodů, proč se vám řasy lámou a posléze i vypadávají.

Co můžete udělat proti padání řas?

Pokud se vypadávání a lámání vlasů týká i vás, rozhodně se nemáte za co stydět, protože v tom v žádném případě nejste samy. Pokusím se dát vám několik rad, se kterými se vám snad podaří padání řas zastavit.

Snažte se své řasy zbytečně nezatěžovat

I když možná toužíte po dokonale svůdném pohledu a ve snaze právě tohoto efektu dosáhnout používáte příliš mnoho řasenky, věřte, že jsi právě tímto jednáním akorát tak škodíte.

Pamatujte, že husté řasy nejsou všechno, i když sice moc pěkně vypadají, a rozhodně nestojí za to, abyste si na oči nanášeli příliš mnoho mascary, která vaše řasy zatěžuje.

Vyzkoušejte pomoc biotinu a kolagenu

Biotin a kolagen jsou látky, které se již v mnoha případech osvědčily při snaze zastavit padání řas. Biotin podporuje tvorbu keratinu, který snižuje vypadávání řas a dokonce jej dokáže úplně zastavit. Kolagen je zase bohatý na kyselinu hyaluronovou a další důležité oleje, které jsou nezbytné pro zdravou kůži a řasy.

Nezapomínejte se odličovat

Určitě se i vám někdy stalo, že jste se domů vrátili pozdě v noci a už se vám ani trochu nechtělo postavit se v koupelně před zrcadlo a strávit ještě několik minut odličováním. Možná jste si dokonce řekly, že pro jednou to přece vůbec nevadí, když si půjdete lehnout s neodlíčeným makeupem. Jenže to vadí. A vadí to vždycky.

I když se vám kolikrát opravdu nechce odličovat (a já proto dokážu mít pochopení) myslete na to, že byste se před spaním měly odlíčit vždy a za jakékoli situace. Při odličování pamatujte, že na oči a oblast okolo nich nesmíte vyvíjet příliš velký tlak, ale spíše provádět jemné pohyby, abyste si zbytečně nedráždit vlasové folikuly, což by mohlo vést k tomu, že vám řasy začnou křehnout a posléze i vypadávat.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.