Osvědčené rutiny, díky kterým se budete cítit mladistvější

Udržet si mladistvý vzhled co možná nejdéle je tajným přáním každé ženy. Snad žádná z nás se netěší na první známky stárnutí, které se bezesporu s narůstajícími roky chtě nechtě objeví. Jakmile se náš život přehoupne do určité dekády, najednou na sobě začneme pociťovat, že naše pokožka ztrácí pružnost. A dostaví se i další nežádoucí změny…

Ještě než za prahem třicítky nebo čtyřicítky začnete uvažovat o kosmetických procedurách, které by nepříjemný pocit stárnutí třeba alespoň o kousek pozastavily, zkuste to nejdříve jinak. Bezbolestně a účinně s pomocí našich jednoduchých rad.

Posilujte ochabující svaly v obličeji za pomoci jógy

Slyšely jste někdy o obličejové józe? Možná je pro vás tento pojem jednou velkou neznámou a v takovém případě je to velká škoda. Obličejová jóga je totiž velice účinným souborem několika jednoduchých cviků, které slouží pro posílení svalů v obličeji. Provádět se dá kdykoli během dne, třeba v práci nebo třeba doma u televize. Úsměv, našpulení rtů – to přece sfouknete raz dva a výsledky budou stát za to!

Naučte se pracovat s make-upem tak, aby vám pomohl zakrýt skutečný věk

Jak stárneme, hodně se toho na našem těle mění. Mimo jiné dochází i ke změnám naší pleti, která s přibývajícím věkem svým způsobem mění svůj výraz. Na obličeji nám vznikají pigmentové skvrny, objevují se popraskané žilky, výjimkou nejsou ani kapiláry. Nemluvě o tom, že naše pleť celkově mění svůj odstín.

Asi nejdůležitější je vybrat vhodný make-up, s jehož pomocí navrátíte své pleti mladistvý jas i broskvovou barvu. Naučte se s líčením pracovat tak, abyste snáze opticky zvedly převislá oční víčka, vytáhly rýhy pod očima a rtům dodaly plnou barvu.

Nezapomínejte na ruce, i na těch se stárnutí projevuje

Čím jsme starší, tím více pozornosti věnujeme našemu obličeji, protože žijeme v domnění, že se známky stárnutí projevují pouze tady. Pravda je ale taková, že o našem věku mohou hodně promluvit i naše ruce, zvláště pak v případě, kdy o ně nevhodně pečujeme, nebo o ně dokonce nepečujeme vůbec. A to je chyba.

I ruce si zaslouží svědomitou péči, například v podobě kvalitních krémů. Myslete na to, že vaše ruce potřebují pravidelně mazat, aby si udržely mladistvý vzhled co možná nejdéle.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.