Věnovat speciální péči pokožce nohou by mělo být stejně samozřejmé, jako starat se se zvláštní péčí o obličej – což drtivá většina z nás jistě dělá. Nohy dostávají během dne pořádně zabrat, ať je zima nebo léto. Ne každý z nás si ale může dovolit chodit jednou týdně na pedikúru, proč si tedy nedopřát řádnou péči z pohodlí domova? Přinášíme vám recepty na několik domácích tipů, které zvládne hravě každý. Uvidíte, že kvalita pokožky vašich nohou se výrazně zlepší.

Výhody používání tělových peelingů

Tělové peelingy zvyšují krevní oběh, což pomáhá redukovat bolest, kterou často po celodenním chození pociťujeme. Masírováním nohou tělovými peelingy se uvolňuje tělo i mysl, čímž se zmírňuje stres. V nohách jsou určité body, kterými se dají masírováním zmírnit i bolesti jiných částí těla. Další výhodou a snad v tomto případě nejdůležitější, je to, že vaše nohy vypadají opravdu krásně, protože peelingy jemně odlupují starou odumřelou a ztvrdlou kůži.

Jahodový scrub

Na tento peeling budete potřebovat dvě jahody, půl hrnku cukru a lžíci olivového oleje. Celou směs smíchejte v jakékoliv misce a nanášejte na nohy okamžitě. Masírujte nohy cca 5 minut a pak nechte směs působit dalších deset minut. Olej nohy hydratuje a kůži řádně promastí. Tento scrub je vhodný pro všechny typy pokožky. Jahody jsou skvělým pomocníkem proti stárnutí kůže a působí jako prevence proti praskání kůže.

Jedlá soda

Tato kůra je opět velmi jednoduchá. K přípravě potřebujete pouze jedlou sodu a vodu. Použijte cca 3 lžíce sody a pouze jednu lžíci vody. Vytvořte hustou pastu smícháním vody se sodou. Naneste na nohy a masírujte nohy cca 10 minut. Jedlá soda perfektně bojuje s plísněmi, které se na nohou mohou tvořit a trpí jimi mnoho lidí.

Pro milovníky kávy

Budete potřebovat 2 lžíce kávy, 2 lžíce cukru a 1 lžíci kokosového oleje. Smíchejte všechny přísady a vytvořte hustou pastu. Aplikujte na nohy a nechte působit 20 minut. Nohy si klidně zabalte do sáčků, abyste se mohla v klidu pohybovat po bytě. Kávová zrna mají protizánětlivé účinky, které pomáhají zmírnit otok a bolest a masáž opět pomáhá zlepšit krevní oběh.

Ananasový zázrak

Nyní budete potřebovat půl hrnku drceného ananasu, půl hrnku cukru a na konec 2 lžíce bílého jogurtu. Opět vše smíchejte a masírujte po dobu deseti minut. Na konec nechejte směs působit ještě dalších deset minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Ananas je vynikajícím zdrojem vitamínu C a obsahuje enzymy, které spolehlivě a šetrně odlupují staré kožní buňky. Jogurt rozjasňuje pokožku a dodává jí zdravý vzhled.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments