Další značka ve velkých problémech. Orsay po obří ztrátě odchází z českého trhu

Pandemie položila mnoho firem a spoustě dalších způsobila nemalé problémy. Jmenujme například české značky Kara a Pietro Filipi, případně tvůrce pánské módy Blažek. Z našeho trhu se kvůli finančním potížím již stáhly Next, Promod a Camaieu. K těmto se nyní přidává německá značka Orsay, která odchází z českého a slovenského trhu.

Značka Orsay se od roku 1975 věnuje dámské módě. Vlastní ji francouzská rodina Mulliezových, která má pod palcem i takové řetězce jako Decathlon a Pimkie. Sídlí v německém Willstättu.

Na českém a slovenském trhu se jí nedaří

Orsay odejde nejen z českého, ale také slovenského trhu. V obou zemích působí téměř čtvrt století, má zde dohromady devadesát prodejen a tržby 1,1 miliardy korun. V době pandemie se mu zde ovšem přestalo dařit. V Česku za rok 2020 řetězec vygeneroval ztrátu přes 117 milionů korun.

„Ztráta byla způsobena celosvětovou pandemií. Všechny obchody byly několik měsíců zavřené,“ uvádí účetní závěrka Ordiczech, firmy, pod níž Orsay v ČR právně vystupuje.

Problém to samozřejmě bude pro 213 lidí, které Orsay v ČR zaměstnává.

Pobočky se budou prodávat do konce června

Informaci o odchodu z českého a slovenského trhu vypátral Forbes. Jeho zdroj, jež chce zůstat v anonymitě, uvedl:

„Mohu potvrdit, že Orsay je v závěrečných fázích jednání o prodeji svých prodejen v Česku a na Slovensku. Pokud se to nepodaří, Orsay zde vstoupí do insolvence a prodejny uzavře.“

Slovenské pobočky by se měly prodat do konce května, ty české pak do konce června. Problémy značka bohužel nemá pouze v Česku. Do insolvence se postupně dostává více jejích částí. V lednu to byla německá Odia, od konce dubna je v insolvenci i rakouská odnož. Věřitelům dluží 370 milionů korun.

Forbes požádal o vyjádření tiskovou mluvčí Orsay v Německu, na dotaz však doposud nemá odpověď.

Tip: Přečtěte si také článek: Dedoles se po obřím úspěchu ocitl ve velkých problémech.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.