Originál x padělek aneb jak nakupovat z internetu

Život je zkrátka nespravedlivý. Každá z nás po něm touží a málokterá si jej může dovolit. Řeč je o značkovém oblečení, které nám každý měsíc narušuje měsíční rozpočet. Objevili jsme  způsob, jak si pořídit luxusní zboží za pár korun… otázkou ale zůstává – jedná se o originál?

Kamenné obchody versus internetové eshopy

Než začal velký boom internetu a různých e-shopů, jediný způsob, jak pořídit značkové oblečení, byly kamenné prodejny. V těchto obchodech bylo (a stále je) zboží předražené, ale máte jistotu, že se jedná o originál a oficiálního distributora zboží. U internetových eshopů  už 100% jistota není.

Instagramové eshopy

Aplikace Instagram původně sloužila jako sociální síť ke sdílení fotek. Postupně se ale našli tací, kteří z toho chtějí vytěžit co nejvíce. Objevuje se tak stále více profilů, které se prezentují jako eshopy se značkovým zbožím. Móda zpravidla stojí pár korun, poštovné je často zdarma, lákavá kombinace, že? Když vám ale přijde zboží domů, často zjistíte, že se ani zdaleka nejedná o originál, ale obyčejný padělek a ne zrovna dobře vyrobený. Těmto instagramovým eshopům byste se měli obloukem vyhnout, protože se často jedná o podvod a zboží vám ani nemusí dorazit.

 

Značkové zboží na Aliexpress a Ebay

Na Ebay najdete mnoho prodejců s na luxusními značkami. Málo kdy se ale jedná o originál. Rozdíl mezi originálem a padělkem je vždy především v ceně. V poslední době jsou ale velmi oblíbené tzv. skryté odkazy, a to především na Aliexpress. Na sociálních sítích vznikají uzavřené skupiny, kde jsou tyto skryté odkazy na zboží luxusních značek zveřejňovány. Při otevření odkazu objevíte např. ponožky, čepice, rukavice a jiné oblečení nebo doplňky. Kouzlo spočívá v tom, že prodejci vědí moc dobře, jaké zboží mají odeslat díky kódu, který je u fotek zveřejněný. Objednáte si tak ponožky A659 a po cca měsíci vám domů dorazí tričko od Tommy Hilfiger.

Jakého způsobu nakupování luxusních značek jste zastánce vy?

Foto: Pinterest.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.