Organizovaný šatník vám ušetří spoustu času s výběrem oblečení

Je až neuvěřitelné, jak se dokáže náš uklizený šatník proměnit v opravdový chaos. Ztrácíte každé ráno drahocenné minuty přehrabováním svého šatníku? Pojďme se společně podívat krok za krokem na to, jak si ušetřit čas a mít šatník uklizený a zorganizovaný.

Třídění se nevyhnete

Jako první vás čeká pro většinu lidí nejméně oblíbené třídění. Veškeré oblečení vytáhněte ze skříně a začněte. Věřte, že při uklízení budete přísnější, než kdybyste třídili oblečení přímo ve skříni. Je to sice otravný postup, ale rozhodně nejúčinnější. Když máte oblečení vytříděné na oblečení, které si necháte a které poputuje pryč, můžete se vrhnout na další krok.

Jednotlivé druhy oblečení k sobě

Každý kus oblečení skládejte na hromádku či ramínko, přesně podle toho, jaký je to druh. To znamená, svetry na jednu hromádku, blůzy na druhou, džíny na třetí atd. Jde o to, aby bylo oblečení roztříděné přesně podle druhu. Pokud jste perfekcionista, třiďte si oblečení podle barev, ušetří vám to také mnoho času. Když máte tento krok hotový, dejte veškeré oblečení, které má být na ramínku na ramínko a můžete přejít dále.

Oblečení do skříně ukládejte s rozvahou

Sezónní oblečení dávejte vždy dozadu. Jelikož je to oblečení, které se využívá jen párkrát v roce, nemusíte jej mít hned na začátku. Pokud jste si nechali oblečení, které nenosíte, ale cítíte k němu citovou vazbu, dejte ho také dozadu. Pokud ho do půl roku neunosíte ani jednou, je správné se s ním rozloučit.

Kam uložit doplňky?

Pokud máte klobouky, šály, pásky a podobné doplňky, musíte postupovat stejným způsobem jako u oblečení. Pořádně zvažte, zda je nosíte nebo ne. Pořiďte si ramínka, která jsou přímo určená na doplňky, mají na sobě několik háčků, které udrží více kousků a vy tak můžete své doplňky směle uložit k ostatním věcem.

Tip: Pokud chcete, aby mělo smysl to, že jste si s úklidem šatníku dali takovou práci, myslete na to i při pořizování nových kousků. Když si koupíte nový kousek, darujte někomu starý kousek ze svého šatníku. Nebudou se vám tak kousky kupit a možná se budete častěji zamýšlet, zda nový kousek potřebujete.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.


Avatar

terezakapcova

Jak řekla známá filmová postava Carrie Bradshaw: „Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve skříni.“ Přesně to jsem já. Na módě miluji to, že kousek, sám o sobě, nemusí být vždy zajímavý, ale pokud ho dokážete správně kombinovat, může vzniknout dokonalý outfit!