Organizace šatníku – udělejte si pořádek ve své šatní skříni jednou provždy

Toužíte po tom mít v šatníku dokonalý pořádek? Možná budete překvapená, jak málo stačí k tomu, abyste z vaší skříně udělala místo, kde vládne přehlednost. 

Základem každé správně zvládnuté organizace šatníku je v prvé řadě vytřídění oblečení, na to, jež plánujete nosit a na to, které můžete s klidem v duši někomu věnovat, případně kterého se budete chtít zbavit. Proto nejprve vyndejte všechno oblečení ven ze skříně a vytvořte trojici kupiček, kam přesně dle tohoto klíče roztřídíte všechno své oblečení.  

Při rozhodování, které oblečení zachovat, pak všechno podřiďte svému aktuálnímu stylu – zkrátka je zbytečné skladovat kousky, které jsou sice hezké, ale již 2 roky jste je neměla na sobě

Foto: Shutterstock

Klíčem úspěchu je rozdělení šatníku na sekce 

Druhou fází organizace šatníku je rozdělení veškerého oblečení, jež si plánujete ponechat, podle vámi vybraného systému. Existují ale samozřejmě i ostatními ženami osvědčené postupy, jak si šatstvo efektivně rozdělit.

V ideálním případě tedy začněte rozdělením oblečení podle jeho typu – zvlášť dejte boty, trička či šaty atd. Případně můžete toto dělení provést na základě velikosti a objemnosti jednotlivých kousků. Opět vsaďte na osvědčené “rozkupičkování”. 

V šatní skříni si pak vytvořte zóny, kam jednotlivé kupičky umístíte. Využít k tomu můžete již předpřipravené poličky šatní skříně, případně si zóny můžete sama libovolně vytvořit instalováním dělících příček. 

Abyste posunula organizaci šatníku na maximální level, tak v jednotlivých sekcích ještě srovnejte oblečení dle barev (ideálně dle barevného spektra)

Foto: Shutterstock

Další užitečné rady, jak zatočit s chaosem v šatníku 

Aby se vám do skříně vše vešlo v organizované podobě, tak se naučte neplýtvat místem. Kupříkladu se naučte, jak správně skládat oblečení, aby zabíralo minimum místa či podprsenky zakliňujte vždy do sebe, abyste ušetřila maximum místa.  

Nastolení pořádku je sice jednorázovým procesem, ale určitě chcete, aby vám přehled ve skříni dlouho vydržel. Abyste toho docílila, tak si častokráte nošené kousky dejte ve skříni na dobře přístupné místo, naopak méně nošené oblečení umístěte dozadu.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.