Mnoho lidí má negativní názor na oblečení z druhé ruky. Rádi bychom vám v dnešním článku rozšířili obzory a  možná trochu pootevřeli oči. A třeba zjistíte, že začít nakupovat v second handech je to vlastně super. Zkuste změnit svůj postoj k nakupování módy a začněte podporovat dobré věci!

Je to cenově dostupné

Peníze. Téma číslo jedna ve všech sférách naší společnosti. Mnoho lidí miluje módu, ale kvalitní a krásné kousky si nemůže dovolit. Na takové kousky ale můžete narazit v second handech. V každém větším okresním městě jich je minimálně pět. Navíc se mnohdy stává, že v second handech narazíte na věci, které mají ještě původní cedulku s cenou, kde je například původní cena 900,- a po otočení cedulky zjistíte, že vy ji můžete mít za 100 korun, nebo dokonce mnohdy i méně.

Oblečení, které je jedinečné

Nikdo jiný nebude mít pravděpodobně stejný kousek jako vy. A to je na second handech to kouzelné. Všichni bezpečně dobře poznáme, kdy se nový trend stává populárním – je to tehdy, když potkáváte lidi se stejným oblečením, jako máte vy. Zvláště se to objevuje v menších městech, kde je jen pár obchodů s módou. A to nemá rád opravdu nikdo. Je to logické. Kdo by chtěl mít stejné oblečení jako další dvě spolužačky nebo kolegyně z práce? S oblečením ze second handu se vám tohle nestane.

Častokrát narazíte i na luxusní věci

Pokud máte ráda značky, nemusíte se bát, že byste je v second handu nenašla. Můžete tam narazit na opravdu luxusní věci, které byste si ani s jejich původní cenou nechtěla pořídit. Hlídejte si, kdy se objevuje nová kolekce, v jaký den vozí nové oblečení a vběhněte do něj v pravou chvíli, ať vám nic neuteče. Pokud máte hodně oblečení a nevíte co s ním, můžete ho poslat dál, některé second handy oblečení vykupují, nebo ho můžete prodat na internetu.

Je to ekologické

Poslední a pro některé snad to nejdůležitější. Nákup z druhé ruky je ekologický, tudíž uděláte radost nejen své peněžence a mysli, ale také přírodě. Většina oblečení, která se v obchodech neprodá, končí na skládce nebo v koši našeho domova. Nejen že je to neekologické, ale také je to neuvěřitelné plýtvání s ohledem, kdo vše by ho jistě ocenil. Darováním a kupováním z druhé ruky pomáháte životnímu prostředí malým, ale významným způsobem.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 1 Stars