Oplácaná a flekatá. Plus size modelka s onemocněním kůže válcuje sociální sítě

Kdysi neúprosný svět módy už dnes není, co býval. V dnešní době oslavy diverzity naopak svou pozornost dostávají i takové modelky, se kterými se osud nemazlil. Jednou z takových je krásná Onella Muralidharan, která trpí onemocněním Vitiligo.

Kdo je Onella Muralidharan

Onella Muralidharan se objevila na australské módní scéně v roce 2021 poté, co byla korunována vítězkou tamější soutěže Bella Management Unsigned Model. Rychle se stala jednou z nejuznávanějších modelek v australských médiích zaměřených na módu a krásu. Onella se narodila na Srí Lance a s rodinou emigrovala do Austrálie v osmi letech.

Dnes Onella využívá svou pozici jako modelka s plnými křivkami k šíření zpráv o přijetí, pozitivitě těla a duševním zdraví prostřednictvím veškeré práce, do které se zapojuje, ať už jde o globální kampaně nebo o obsah na svých vlastních sociálních sítích.

Onella se narodila se stavem kůže nazývaným vitiligo. Onella vyčnívá krom své kůže i tím, že je plus size. Svou činností a prací v modelingu se tak snaží aktivně „normalizovat skutečnost“, své skutečné tělo, své skutečné já, které má stejné právo na kariéru v modelingu, jako kterékoliv jiné tělo. Díky pozornosti na sociálních sítích je Onella doslova hvězdou a to nejen u protinožců.

Od doby, kdy podepsala smlouvu s agenturou Bella v roce 2021, spolupracovala s mnoha různými značkami. Onella byla tváří kampaní pro Sportsgirl, Mecca, ModiBodi a Youswim. Chodilapo molech na melbournském australském týdnu módy a také se účastnila revoluční spolupráce s Metou v rámci Runway X od The Iconic.

Fotografovaná pro časopis Gritty Pretty známou australskou fotografkou Bonnie Hansen, Muralidharan se objevila také v časopisech Body and Soul Magazine, The Sydney Morning Herald a The Age. K doplnění svého mediálního životopisu měla Onella také segmentové účasti v pořadech Channel 10 ‚Studio 10‘ a Channel 9 ‚House of Wellness‘.

Záhadné onemocnění Vitiligo

Vitiligo je chronické onemocnění kůže, které se projevuje ztrátou pigmentu, což vede k vytváření bílých skvrn na kůži. Pigment, zvaný melanin, je odpovědný za barvu kůže, vlasů a očí. Při vitiligu dochází k destrukci melanocytů, buněk produkujících melanin, což vede k nedostatečnému nebo žádnému zbarvení v postižených oblastech.

Příčiny vitiliga nejsou zcela jasné. Symptomy vitiliga zahrnují bílé skvrny na kůži, které se mohou postupně zvětšovat nebo se objevit najednou. Může postihnout jakýkoliv okrsek kůže, ačkoliv obličej, krk, ruce a nohy jsou často postižené oblasti. Léčba vitiliga může být složitá a zahrnovat různé metody, jako jsou topické steroidy, světelná terapie, imunomodulační léky nebo chirurgické postupy.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vitiligo, https://www.highpoint.com.au/campaigns/highpoint-close-up/meet-onella.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.