Olivový olej je osvědčený pomocník na popraskané paty

Olivový olej patří mezi suroviny, které mají blahodárný účinek na naše zdraví. Díky svým vlastnostem je často využíván v kuchyni, ale i v kosmetice. Zkrášlující přípravky s olivovým olejem si nemusíte pořizovat pouze v drogériích. Můžete si je sami vyrobit v pohodlí domova a ještě k tomu vás to bude stát daleko méně!

Trápí vás popraskané paty?

Ztvrdlá a popraskaná kůže na patách nevypadá u žen zrovna nejlépe, navíc může být i bolestivá. Pomoci vám může obyčejný olivový olej.

Připravte si teplou vodní lázeň s malým množstvím olivového oleje. Stačí tři lžíce oleje. Napařte si nohy v horkém roztoku po dobu zhruba pěti minut. Nohy lehce osušte a ztvrdlou kůži jemně odstraňte pilníčkem. Poté nohy dosušte do sucha. V dalším kroku mírně navlhčete vatový tampónek a namočte jej do oleje. Krouživými pohyby vmasírujte olivový olej na popraskaná místa.

Foto: Unsplash.com

Pro zlepšení efektu si navlékněte bavlněné ponožky a nechte si je přes noc. Uvidíte, že ráno budou vaše nohy krásně hydratované. Tímto způsobem aplikujte olej tak dlouho, než budete s výsledkem spokojená.

Dalším důležitým bodem, který je nutný zmínit, je dobrá kvalita oleje. Vždy vybírejte kvalitní extra panenský olivový olej, který je lisovaný za studena a tudíž obsahuje všechny potřebné látky.


Avatar

evazikova

Móda a kosmetika jsou mými koníčky. Ráda zkouším a testuji nekonvenční kosmetiku, která vychází ryze z přírodních produktů. O své zkušenosti se pak ráda dělím se čtenáři FashionMagazin.cz.