Old Money: Styl inspirovaný bohatými rodinami, kterým je internet doslova posedlý

Woman in Black Long Sleeve Holding Champagne Glass

Old money, neboli estetika starých peněz je styl, který v poslední době získává na popularitě jako nikdy předtím. Není to způsob oblékání, který by se řídil aktuálními krátkodobými módními trendy, ale spíš životní styl, který spoléhá na tradici, kvalitu a vkus, který se zdá být udržovný napříč generacemi bohatých rodin. V tomto článku se podíváme na podstatu old money estetiky, její ikonické prvky a tipy, jak si tento nadčasový styl přizpůsobit pro každodenní nošení.

Co je to estetika starých peněz?

Estetika starých peněz se inspiruje stylem a vkusem ikon minulých generací, jako byli Jackie Kennedy Onassis, Paul Newman, princezna Diana, nebo fiktivní postavy jako Blair Waldorf a Chuck Bass ze seriálu Super drbna.

Na rozdíl od jiných trendů na TikToku, které jsou inspirovány érou Y2K nebo stylem 90. let, se jádrem tohoto trendu stává elegance minulosti. Jedná se o způsob oblékání, který čerpá z dědictví bohatství slavných rodinných dynastií, jako jsou Kennedy, Getty a Vanderbilt.

Tento trend klade důraz na kvalitu, designové kousky bez log, oblečení na míru a klasický americký preppy styl. Na TikToku se hashtag #OldMoney dostal na více než 9 miliard zhlédnutí a nabízí krátká videa o slavných rodinách a samozřejmě tipy na to, jak tento trend nosit, ať už jste muž nebo žena.

Jak na tento styl?

Nemusíte mít devítimístný zůstatek na bankovním účtu, abyste mohli inspirovat touto estetikou. Zde je několik tipů na charakteristické kousky old money stylu.

Saka

Saka jsou ikonickým kouskem estetiky starých peněz. Můžete je nosit s džínovými kalhotami (stejně jako módní ikona Princezna Diana) nebo s elegantní károvanou sukní pro ležérní, ale stále sofistikovaný vzhled. Výběr delšího a trochu volnějšího střihu dodá vašemu outfitu vintage nádech.

Jezdecké boty

Jezdecké boty jsou typické pro old money styl. A i když se většina z nás pravděpodobně neúčastní jezdeckých aktivit, neznamená to, že je nemůžeme zakomponovat do svého outfitu.

Bílé tenisové oblečení

Nic nepředstavuje „staré peníze“ více než čistý bílý tenisový set. Ať už jste fanouškem tenisu nebo jen hledáte dokonalý letní outfit, bílá je volbou číslo jedna.

Mokasíny

Mokasíny jsou synonymem elegance. S nimi můžete zkombinovat rovné chino kalhoty se svetrem a máte hotovo. Obvykle se nosí bez ponožek (nebo alespoň s ponožkami, co nejsou vidět), ale pokud chcete přidat trochu extravagance, zkuste je nosit s výraznými nebo vzorovanými ponožkami.

Polokošile

Klasická polokošile je pro muže nezbytným prvkem estetiky starých peněz. Je na vás, zda ji budete nosit zastrčenou do kalhot nebo ji necháte volně přes boky. Polokošile udělá outfit sofistikovaným a elegantním, aniž byste se museli příliš snažit. Zvolte jednobarevnou nebo pruhovanou variantu – s polokošilí nemůžete udělat chybu.

Chino kalhoty

Chino kalhoty jsou nadčasové a proto se skvěle hodí k estetice starých peněz. Můžete si hrát s různými střihy – od vyššího pasu po volnější střih. Jen se vyhněte příliš těsným variantám.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.