Ofina dokáže okamžitě osvěžit váš podzimní vzhled: Jak na její dokonalou úpravu?

Beautiful Woman with Red Lips Holding a Red Poppy

Ofina může výrazně oživit a zatraktivnit náš vzhled a je ideální pro chladnější měsíce. Přemýšlíte o ofině nebo jste se pro ni už rozhodli, ale nevíte, jak ji správně upravovat a udržovat? Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou zachovat si vždy dokonalou ofinu, ať už máte jakýkoli typ vlasů.

Dodejte ofině objem

Pro styling ofiny je vhodné použít měkký kartáč a fén s nízkou rychlostí, abyste dosáhli jemně zaobleného tvaru. Pro dodání objemu a textury použijte sprej. Můžete také nechat ofinu přirozeně uschnout, přičemž ji během schnutí jemně zmáčknete.

a woman with long black hair sitting on a chair
Foto: Unsplash

Střih

Pokud máte oválný nebo srdcovitý tvar obličeje a záclonkovou ofinu (curtain bang), doporučujeme nechat si ji stříhat o něco delší. Tím účes vyvážíte a dodáte mu zajímavost. Před stylingem použijte objemový sprej a ofinu foukejte směrem od obličeje.

Úprava kudrnaté ofiny

Pro obličeje v oválném, obdélníkovém nebo diamantovém tvaru jsou kudrnaté ofiny obzvlášť lichotivé. Lze je jednoduše přizpůsobit tak, aby zdůraznily rysy obličeje. Před úpravou vždy použijte stylingový krém a vysušte vlasy pomocí fénu s difuzérem.

Pomozte si žehličkou

Hustá ofina nebo mini ofina jsou skvělou volbou pro tvary obličeje, jako je obdélník nebo ovál. Tento typ ofin vytváří důraz na horizontální předěl obličeje a dodává šířku v oblasti obočí. Pro maximální srovnání použijte žehličku na vlasy. Nezapomeňte na tepelnou ochranu vlasů.

Woman in Black Leather Jacket and Black Pants Sitting on White Floor
Foto: Pexels

Používejte sponky

Během péče o pleť použijte sponky nebo čelenku, abyste ofinu udrželi z obličeje a nezamastila se od produktů. Jakmile se pleťové přípravky vstřebají, sponky můžete sundat.

Rychlé mytí

Ofiny mohou působit mastným dojmem rychleji než zbytek vlasů. K odstranění tohoto nepříjemného pocitu si neváhejte umýt šamponem jenom ofinu vrátit jí tak svěžest.

Méně produktu je více

Při úpravě ofiny platí pravidlo, že méně produktu je více. Vaše ofiny nepotřebují mnoho produktů, jen dobrý fén. Pokud používáte stylingový krém, lak nebo produkt pro texturu, použijte na ofinu pouze to, co vám zůstane na rukou nebo na ofině po aplikaci produktu na zbytek vlasů.

Suchý šampon

Pokud máte ofinu, suchý šampon je vaším spojencem. Pro jemné prameny vlasů vždy přijde vhod trochu osvěžení. Doporučujeme suchý šampon ve formě prášku, který je lehký a nenápadný, a který nezatěžuje vlasy.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.