Jako malé děti jsme se o kopřivu při veselém dovádění mnohdy popálily a poté s pláčem utíkaly pod máminu sukni. I v dospělosti se téhle žahavé rostlince snažíme vyhýbat, protože nikdo netouží po pálivé stopě na pokožce, kterou po kontaktu s kopřivou zdobí ještě několik drobných pupínků.

Kromě toho, že o kopřivě víme, že pořádně pálí, bychom jí také neměli upírat skutečnost, že blahodárně působí na naši krásu. Kdo by to do té žahavé zelené potvůrky řekl, že?

Kopřiva – zázrak pro krásu?

Ještě než zelenou rostlinku známou pro své pálivé účinky odsoudíte, měly byste vědět, že je považována za poklad, pokud jde o naši krásu. A která z nás by nechtěla být krásná, že? Jelikož jsme pro krásu mnohdy schopné udělat cokoli, možná dokážeme vzít na milost i kopřivu, co myslíte?

Jak tedy kopřiva pomáhá, pokud jde o krásu a co všechno nám dokáže nabídnout? Budete určitě mile překvapeny!

Zajistí vám lesklou hřívu

Kopřiva pálí, to dobře víme. Kdo z vás ale věděl, že kopřiva dokáže vlasům navrátit ztracený lesk? Zapomeňte na předražené přípravky, které mnohdy ani nefungují a místo toho se spolehněte na přírodní pomoc.

Jak na to? Vezměte kopřivu a nasekejte ji tak, abyste získaly alespoň jeden plný hrníček. Ten poté vsypte do hrnce a zalijte čtyřmi hrníčky vody. Přiveďte k varu, nechte 15 minut projít varem a poté přeceďte. Odvar nechte vychladnout a po umytí vlasů si s ním přelijte vlasy.

Zbaví vás lupů

Trápí vás lupy? Tenhle obtěžující estetický problém dokáže opravdu hodně potrápit. Nikdo přece nechce, aby se mu z hlavy “sněžilo”, viďte? I tady může přijít na pomoc kopřiva, která dokonale nahradí drahé šampony a masky, jež byste si pořídily v obchodě.

Jak na to? Listy kopřivy zalijte horkou vodou, nechte louhovat alespoň 3 hodiny a poté sceďte. Odvar sice teď potřebovat nebudete, ale můžete si ho nechat na oplach, o kterém jsme se zmiňovali výše. Vás teď budou zajímat listy, které smíchejte s plnotučným tvarohem. Směs poté naneste na vlasy, ideálně ke kořínkům a nechte působit, dokud tvaroh nezaschne. Poté umyjte.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments