Rudé rty jsou elegantní, svůdné a muži je na ženách milují. Červená rtěnka je navíc naprostou klasikou, která se hodí ke každé příležitosti. Možná si říkáte, že na běžné denní nošení není příliš vhodná, ale opak je pravdou. Jen je potřeba pečlivě vybrat správný odstín.

Každá žena by měla mít ve své kosmetické sbírce alespoň jednu červenou rtěnku. Ať už jste blondýnka, nebo brunetka, tento odstín sluší naprosto všem. Je ale potřeba řídit se základními pravidly pro její nošení a brát v potaz svoji barvu pleti a vlasů. To je začátek všeho.

Zaměřte se na podtón

Naše pleť může mít teplý, studený nebo neutrální podtón. Podle toho se pak odvíjí výběr rtěnky. Pravidlo je v tomto případě naprosto jednoduché. Vyberte rtěnku stejného podtónu, jako je vaše pleť.

Pozor na zuby

Ano. I na své zuby si musíme dávat při výběru rudé rtěnky velký pozor. Pokud je máte od přírody nažloutlé, rozhodně se vyhněte rtěnkám, které jsou do oranžova. Aby vypadaly vaše zuby bělejší, raději sáhněte po rtěnce s modrým podtónem – to je například vínová nebo burgundy.

Konturovací tužka je nezbytnost

Při líčení červených rtů je nezbytným pomocníkem konturovací tužka, bez které se zkrátka neobejdete, jestliže chcete, aby vaše líčení bylo precizní. Platí to nejen pro červenou, ale i kteroukoli jinou výraznou rtěnku.

Doufáme, že po přečtení článku vás opustil strach z nošení červené rtěnky. Skutečně je to celé jen o správném odstínu a precizním nanošení.

S rudou rtěnkou stačí obléknout černé šaty, vysoký podpatek a můžete vyrazit i na večírek!

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze