Odpad + móda = Trashion! … Módní kolekce, která vznikla z vyplaveného odpadu pláží v Sydney a LA

Oceány jsou zamořeny obrovskou masou odpadu, který dennodenně produkujeme. Smutné, ale pravdivé. V posledních měsících a vlastně i letech se o tomto problému neustále mluví a to je jedině dobře. Čím větší pozornost tomuto tématu budeme věnovat, tím vyšší pravděpodobnost nalezení řešení tohoto problému. I proto se rodačka z australské metropole Sydney – Marina DeBris – rozhodla přispět svou troškou k poukázání na tento problém a podpořila tak koncept Trashion.

Slovo trashion vzniklo spojením anglických slov trash (odpad) a fashion (móda). Jako první tento výraz začala využívat novozélandská iniciativa z roku 2004 a od té doby se dostává do širokého povědomí. Cílem všech kampaní, které si půjčují označení trashion, je evidentní na první pohled – podpora ekologické recyklace a poukázání na nešvar dnešní konzumní společnosti, čímž je všudypřítomný odpad. Míra znečištění našich oceánů je místy až neúnosná a tak každý počin, který alespoň poukazuje na tento problém, je více než vítaný.

[easy-image-collage id=17337]

Marina DeBris spolu s fotografkou Lisou Bevis, vlasovou stylistkou Ninou Paskowitz a makeup umělcem Andrew Shulmanem nafotili tuto originání módní kolekci, která profesionální úroveň rozhodně nezapře. Své dílko pak zveřejnili na webu washedup.us.

Působivé modely ztvárnily modelky Kelli Kickham & Aria Love. Nutno podotknout, že mezi základní materiál patřilo sklo, plasty, rybářské sítě, … čili nic pohodlného. Každopádně obě dámy prokázaly pevnou vůli a focení se nezalekly.

Foto: Bored Panda, Washedup.us.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.