Odličování sice není věda, ale možná při něm chybujete i vy

Když se řekne odličování, většina z nás znuděně protáhne obličej. Určitě se shodneme na tom, že odličování je otrava a žádnou z nás nebaví. Jenže je to potřeba, ba dokonce nutnost. Zvláště pro ty z nás, kterým záleží na tom, aby naše pleť zbytečně netrpěla.

Na odličování vesměs nic není. I přesto v něm řada žen a dívek dělá úplně zbytečné chyby. Neděláte je náhodou taky?

Neznáte svůj typ pleti a používáte nevhodnou kosmetiku

Znát svůj typ pleti by pro každou z nás mělo být samozřejmostí. Jak jinak můžete mít jistotu, že produkty, které při odličování na svou pleť používáte, pokožce neškodí?

Na odličování lze použít mnoho kosmetických produktů. Existují micerální vody, dají se používat odličovací mléka či různá tonika. Ať už se rozhodnete sáhnout po kterémkoli z nich, měly byste vědět, co vaší pokožce vyhovuje. Jinak riskujete podráždění.

Neodličujete se před spaním

Už se vám někdy stalo, že jste se domů vrátily pozdě a byly natolik unavené, že jste šly spát namalované? Chyba jako vrata, která se opakuje stále dokola, ačkoli všechny dobře víme, že tohle se prostě nedělá.

Když se před spaním neodlíčíte a necháte na pleti nános líčidel, rozhodně vám nepoděkuje. Když vynecháte jen jednou, nic se nestane. Pokud ale odličování zanedbáváte pravidelně, po čase to na pokožce začne být vidět.

Při odličování používáte sílu

Máte tendence při odličování používat sílu? Mnohé ženy si myslí, že líčidla z pleti dokonale odstraní jen tím, že budou při odličování tlačit, dřít a různě mechanicky pokožku trápit. Jenže to není pravda a takhle to opravdu nefunguje.

Uvědomte si, že pokožka v obličeji je velmi jemná, slabá a náchylná. Pokud se k ní chováte hrubě, nebude ráda, ba spíše naopak. Obličej při odličování rozhodně není potřeba drhnout silou, naopak se snažte být jemné, na odličovací tamponek či jinou pomůcku zbytečně netlačte, používejte jemné krouživé pohyby.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.