Oční okolí je považováno za nejnáchylnější část našeho obličeje. Pokožka zde je nejjemnější a z toho důvodu si vyžaduje speciální a svědomitou péči. Právě v očním okolí se jako první objevují vrásky, které jsou známkou stárnutí. Chcete-li se jim vyhnout, pak byste se měly naučit o své oční okolí správně starat.

Oční krém můžete používat v jakémkoli věku

Ačkoli jsou oční krémy prodejci často doporučovány zejména ženám staršího věku a jejich reklamy jsou na tuhle věkovou skupinu doslova zacílené, my jsme toho názoru, že oční krém můžete začít používat v kterémkoli věku. Proč čekat až na okamžik, kdy k vám skrze nejrůznější reklamy promluví chamtiví prodejci, když o své oční okolí můžete pečovat mnohem dříve? Rozhodně tím nic nezkazíte, krémy vám neublíží, ba naopak mohou jedině pomoci. Tak proč čekat?

Odličování byste neměly podceňovat

Pokud jde o líčení, pro většinu žen je to dá se říci samozřejmost. Jakmile bychom ale řeč zavedli na odličování, mnoho z nás by si muselo sáhnout do svědomí a upřímně samy sobě přiznat, že tuhle část často a schválně vynechávají. A to je chyba jako hrom. Pokud se o své oční okolí chcete opravdu svědomitě starat, musíte se odličovat a to tak, že pokaždé, když se nalíčíte.

Velmi důležitá je také technika samotného odličování. Některé ženy totiž této části obličeje příliš mnoho pozornosti nevěnují a doslova si oční okolí drhnou, což je samozřejmě špatně. Pamatujte, že je mnohem lepší nanést na vatový tamponek odličovací přípravek a vatový tamponek poté na půl minuty přiložit k očím, díky čemuž pak líčidla půjdou mnohem lépe dolů.

Nezapomínejte na hydrataci, dokáže hodně

Hydratace je základ, nejen pokud jde o oční okolí, ale zvláště pokud jde o naši pleť celkově. Pokud totiž tělu chybí vláha, začne se to negativně podepisovat na našem vzhledu – zejména pak právě na obličeji, kde se velmi rychle projeví i ten sebemenší neduh, s nímž se  naše tělo potýká. Nejenže byste měly dodržovat pitný režim, který se bohužel stále podceňuje, ale také byste měly používat hydratační produkty, které pokožku hydratují, vyživují a postarají se o to, že bude krásně vláčná a jemná.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze