Ochablá kůže na pažích není jen otázkou věku. Na její zpevnění začněte myslet včas

V průběhu času se stává, že naše tělo začíná ztrácet na své elasticitě a vitalitě. Jedním z takových signálů jsou například mimické vrásky nebo právě ochablá kůže na pažích. S tímto nevzhledným nešvarem se ovšem můžeme vypořádat. Jak na to?

Foto: Shutterstock

Kůže potřebuje neustálé protahování

Lidská kůže by měla být pravidelně vystavována fyzickým podnětům jako je napínání a přetahování. Zkrátka určitý svalový výkon je nezbytně nutný k zachování mladistvého vzhledu. Ideálním cvikem pro uchování pevné kůže na pažích je obyčejný klik. Nemusíte jich přitom dělat tisíce, stačí opravdu jen pár dobře provedených kliků. Třikrát týdně odcvičit tři série po 10 klicích zvládne každá z nás.

Jak takový cvik provádět? Ruce je nutné držet v jedné přímce s rameny, lokty klesají podél těla k zemi a hlava by měla být vzpřímená a koukat lehce před vás, nikoliv do země nebo dokonce pod sebe. Při správném provedení klik pomáhá nejen protažení rukou, ale také zad, břicha, hýždí a celého středu těla. A pro dámy je tady přeci dámský klik na kolenou, který není žádnou ostudou!

Foto: Shutterstock

Hydratace a výživa, kterou si kůže zaslouží

Jenže i přes každodenní cvičební režim se může stát, že vám kůže začne postupně stárnout a už na první pohled uvidíte, jak její kondice mizí v prachu. Je to dáno například tím, že není dostatečně hydratovaná a vyživovaná. Jednou z prevencí povislé kůže nejen na pažích by tak měla být pravidelná péče hydratačními gely a mastmi, které většinou poskytnou i ideální vitamínové složky.

Foto: Shutterstock

Fitbox pomůže aneb když cvičení bolí

Kliky nejsou pro každou a zajímavou možností, jak se pohybovat a u toho se dobře bavit, je dámami i pány oblíbený fitbox. Rytmická hudba, instruktor, co vás nenechá vydechnout, endorfiny se plaví šíleným proudem a vaším soupeřem je totem a sestava cviků, které vám instruktor neustále cpe do žil. Zní to sice jako šílenost, ale věřte, že v dobrém kolektivu a s hudebním doprovodem jde o skvělou zábavu! Až se naše životy vrátí do zaběhnutých kolejí, zkuste to!Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!