Obnova šatníku, jak ušetřit?

Nastal čas! Konečně můžeme schovat zimní oblečení a vrátit na scénu jarní / letní kousky, kterých je samozřejmě mnohem více, než těch zimních. Zároveň ale nastal také čas na inventuru našeho šatníku. Proč mít ve skříni kousky, které už nenosíte? Akorát zabírají místo!

Alespoň jednou ročně bychom měly udělat obnovu šatníku, mnohdy tak zjistíme, že nám chybí základní kousky, které bychom rozhodně měly mít. Jak na této obnově šatníku ale ušetřit?

Výprodeje

Největší výprodeje ze všech jsou ty sezónní. Jinak se ale opakují stále dokola. Z pravidla jsou výprodeje každé 3 měsíce. Ty největší jsou ale jednou ročně – v srpnu! Už začátkem srpna je výprodej letního oblečení, často to ale není jen letní oblečení, ale i jarní kousky, které se nevyprodaly.

Z druhé ruky

Málokterá z nás si může dovolit kupovat luxusní kousky každý měsíc. No, kdybychom neutrácely za kosmetiku a parfémy, možná bychom i mohly. Je to ale zbytečné. Tyto luxusní kousky se dají pořídit za poloviční cenu, musíte jen vědět kde. Takovým místem, kde se shromažďují téměř nenošené kousky všech různých značek je třeba Vinted. Skvělé na této aplikaci je, že tam lze i prodávat! Jednoduše se tak zbavíte oblečení, které už neunosíte a získáte tak finance na koupi jiných kousků.

Zapomeňte na eshopy na sociálních sítí

V poslední době se to jen hemží prodejem oblečení na sociálních sítích – dokonce i na Instagramu. Tento trend se rychle rozmohl. Nejedná se ovšem o nic „světoborného“. Blogerky, které si tímto způsobem přivydělávají, jednoduše nakupují lacině oblečení na Ebay či Aliexpress apod. a pak tyto kousky prodávají na svých „e-shopech“ za výrazně vyšší ceny. Ušetřete a nakupte si takové oblečení sama na Ebay či Aliexpress za hubičku.

Basic kousky

Jsou základní kousky, které by ve vašem šatníku neměly chybět. V tomto případě se držte pravidla  – základní kousky v základních barvách. Obyčejné bílé bavlněné tričko, tílko, halenka apod. Takové oblečení koupíte za pár korun a uvidíte sama, že jej využijete mnohem více, než třeba originální a do detailu propracovanou halenku, kterou jste koupila za mnohem více peněz.

Foto: Unsplash.com.