„Obnošené“ tenisky za v přepočtu 13 000 Kč? Italská módní značka zveřejnila netradiční módní kolekci

Italská značka Golden Goose rozhodně ví, jak přitáhnout pozornost ke svým kolekcím. Aktuálně se hojně debatuje nad vskutku zvláštně pojatou módní řadovkou, jejímž klíčovým prvkem jsou tenisky s obnošeným designem a lepicí páskou. Tyto originální tenisky jsou k zakoupení za 585 $, čili více než 13 000 Kč.

Názory na tuto kolekci jsou rozporuplné. Řada lidí si na sociálních sítích nebrala vůbec servítky. Autory považuje za jedince, kteří doslova zesměšňují chudobu. Prodávat tenisky za 13 000 Kč, které na první pohled vypadají jako léta nošenou obuv těsně před vyhození, je zkrátka pro širší veřejnost trochu moc.

Skutečnost je taková, že italská značka Golden Goose s podobným designem přišla už v roce 2016, i tehdy byla obuv s lepicí páskou a obnošeným vzhledem propírána v médiích i na sociálních sítích. Nicméně je nutné podotknout, že své kupce tyto produkty mají. Stejně tak jako před třemi lety i letos jdou prodeje těchto módních výstřelků velmi dobře.

Prapůvod této myšlenky sahá ovšem ještě dál – do roku 2000. V roce 2000 totiž John Galliano navrhl pro Dior „ready to wear“ kolekci, jejíž hlavní inspirací byli bezdomovci z Paříže.

I přes to, že se nejedná o originální, nýbrž po třech letech znovu zopakovanou myšlenku, značka Golden Goose opět nabírá spoustu cenné pozornosti úplně zdarma.

A co vy? Zakoupili byste si podobnou obuv?

Foto: Nordstorm.com.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.