Už jste slyšeli o pojmu obličejová jóga? Jde o cvičení mimických svalů, které působí proti tvorbě vrásek. Věkem tyto svaly ochabují, proto je vhodné začít co nejdříve. Stačí k tomu 5 cviků každý den. A botox nebude potřeba!

Ke cvičení nepotřebujete vůbec žádné cvičební pomůcky ani oblečení. Ze začátku si můžete tuto jógu vyzkoušet klidně jen u zrcadla. Budete sice vypadat možná trochu vtipně, ale už po pár týdnech uvidíte znatelný rozdíl.

Na jakém principu obličejová jóga funguje?

Ochablé svaly způsobují přetěžování svalů silnějších. Nesprávné zatěžování svalů má za následek tvorbu vrásek. Cvičení je zacíleno na místa, kde mimické vrásky vznikají nejčastěji. Dochází jím k relaxaci přetížených svalů, a naopak k aktivaci svalů ochablých.

Foto: Pixabay.com

Pět jednoduchých cviků

1. Krok

Připomíná odfrknutí koně. Lícní svaly a svaly okolo úst uvolněte a vyfukujte vzduch tak, abyste vydali zvuk. Vzniklým brněním dojde k relaxaci svalů.

2. Krok

Pohodlně se usaďte, ramena uvolněte a narovnejte dozadu. Zvedněte hlavu tak, abyste koukali na strop a zároveň cítili natažení přední části krku. Poté našpulte ústa jako kachna a vyplázněte jazyk. Vše opakujte třikrát po dobu 5 sekund.

3. Krok

Cvik budeme provádět tlakem jazyka na vnitřní stranu linek mimických vrásek v okolí úst. V daném místě se vytvoří boule a vy budete vidět napnutí. Tím se svaly uvolní. Postupujte od nosu ve směru hodinových ručiček a cvik opakujte 5x.

4. Krok

Budeme uvolňovat a stahovat lícní svaly. Zrelaxujte svaly na jedné straně tváří a stáhněte na straně druhé. Vypadá to tak, že ústa posunete jednu na stranu tváří. Každou stranu udržte nataženou po dobu 10 sekund. Tento cvik opakujte 3-5x denně.

5. Krok

Ramena uvolněte a posuňte dozadu. Ústa otevřete a bradu dejte ke krku. Z úst udělejte ovál, rty budou směřovat dovnitř úst. Zároveň své oči směřujte nahoru ke stropu. Toto polohu udržte po dobu 3 minut.

Cviky na obličejovou jógu naleznete i v tomto videu

Bude obličejová jóga stačit? Sama o sobě rozhodně ne. Je také nezbytné pleti věnovat potřebnou výživu. Nejdůležitější je hydratace a vitamíny. Veškerá péče začíná uvnitř. Nezapomínejte na vyváženou stravu bohatou na vitamíny A, B, C a E.

Zachování pružné pleti docílíte i potřebnou dávku kolagenu. Ten již po 35. roce života ubývá a je potřeba jej nahradit. K jeho tvorbě můžete přispět dostatečnými dávkami retinolu (vit. A).

K ještě většímu úspěchu může pomoci i občasná detoxikace organismu, třeba za použití antioxidantů. Ty mají za úkol odbourávat volné radikály, které způsobují předčasné stárnutí. Mezi významné zdroje patří vitamín E.

Pokud si potrpíte na dlouhá slunění, dbejte na dostatečnou ochranu obličeje. Slunečním zářením přijatý vitamín D je sice prospěšný, ale UV záření nikoliv.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments