Obličejová jóga aneb na botox můžete zapomenout

Obličejová jóga představuje daleko efektivnější způsob, jak bojovat s vráskami a prvním projevům stárnutí pleti, nežli aplikace botoxu, což je nejen bolestivá, ale zároveň i finančně nákladnější záležitost. Navíc ne každé ženě se zamlouvá představa, že by si měla nechat do obličeje píchat injekce…

Botoxové injekce nemají dlouhodobý účinek

Když se řekne vyhlazení pleti, drtivá většina žen si automaticky představí právě botox. Ve snaze dosáhnout mladistvějšího vzhledu a vypnutí pokožky se tak svěřují do rukou specialistů, kteří do jejich kůže aplikují buď botox, nebo restylan.

Ani jedna z těchto variant se přitom nemůže pyšnit dlouhodobým účinkem. Proto je po nějakém čase nutné aplikaci botoxu či relystanu opakovat a znovu tak podstupovat proceduru, ke které se neodmyslitelně pojí jehly.

Víte, co je obličejová jóga?

Obličejová jóga je pro mnoho žen velkou neznámou, přitom se nejedná o žádnou novinku. Je známá i pod pojmem obličejová gymnastika a spočívá ve speciálních cvicích, díky kterým stahujete mimické svaly.

Obdobně jako u klasické jógy má každý cvik své pojmenování. Obličejová jóga je tak nejen skvělým způsobem, jak zpomalit stárnutí a oddálit tvorbu vrásek, ale zároveň není žádným překvapením, že se u ní i hodně nasmějete – některá cvičení totiž před zrcadlem vypadají opravdu vtipně a přimějí vás k úsměvu.

Je obličejová jóga účinná?

Samozřejmě! Ale musíte ji provádět pravidelně jinak, její cvičení postrádá význam. Jestliže chcete bezbolestnou formou dopřát své pleti čas a postarat se o to, že ji ještě nějakou dobu nebudou hyzdit drobné vějířky vrásek, jež pro většinu žen představují noční můru, na provádění jednotlivých cviků si udělejte čas nejlépe každý den. Bohatě vám k tomu postačí čtvrt hodinky, kterou si určitě dokážete najít.

Účinky na svém obličeji poznáte již velmi brzy – pokožka ve tváři bude uvolněná, zklidněná a projasněná.

Jak na to?

Pokud chcete obličejovou jógu zkusit, máme pro vás několik tipů na cviky, které můžete provádět kdykoliv během dne.

  • První cvik spočívá v tom, že našpulíte tváře co nejvíce to jde, napočítáte do 10 a poté obličej povolíte a budete relaxovat. Po krátké pauze cvik znovu zopakujete, doporučujeme opakovat 5x.
  • Při druhém cviku k sobě přitiskněte rty, ale netlačte je k sobě silou. Jakmile budou rty stisknuté, usmějte se, ale pamatujte, že rty musí být stále u sebe. V tomto cviku musíte cítit své lícní svaly. Vydržte 10 vteřin, poté rty uvolněte a opakujte 5x.
  • Do třetice všeho dobrého se doširoka usmějte, snažte se koutky rtů roztáhnout co možná nejvíce doširoka. V této pozici vydržte 5 vteřin, pak rty uvolněte a opakujte desetkrát.

Foto: Pinterest.com, Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.