Oblékání po 40 nemusí být nuda. Slavná influencerka ve skoro 50 inspiruje statisíce žen svým božským stylem

Každý věk má své. Tak jako si desetiletá školačka na sebe zřejmě nevezme usedlý kostýmek, tak se soudná čerstvá padesátnice zřejmě bude zdráhat obléci si minisukni nebo kratičké a těsné džínové šortky. Upozorňujeme na pojem soudná. Jinak totiž platí: proti gustu žádný dišputát.

Jde zkrátka o to, jak chcete působit na své okolí. Je-li vám fuk, co si o vás ostatní myslí, budete zřejmě nosit, co se vám zlíbí. Pokud vás ale nechápavé pohledy kolemjdoucích a jejich poklepávání si na čelo znervózňují, je možná na místě oblékat se jinak, řekněme adekvátně svému věku. Co to znamená?

Čtyřicátnice versus padesátnice

Čtyřicátnice bývají sebevědomé, schopné balancovat mezi prací a rodinou, a přitom stále krásné a žádoucí. Úspěšné a pořád mladé. O deset let později to už ale může být jiné.

Tento věk ženy začíná rozdělovat na dvě kategorie. Jedna začíná vyhlížet důchod a těší se na vnoučata, druhá se cítí na vrcholu. Po všech stránkách.

Fyzická schránka i psýché se ale mění. Stojí za tím tělesné a hormonální změny doprovázející menopauzu. Některé ženy začínají přibývat na váze, horší se jim pleť i vlasy. S touto etapou života nemá smysl bojovat, ale spíše se jí přizpůsobit. Mimo jiné i vhodným šatníkem.

Foto: Shutterstock

Ne vyzývavá, nýbrž osobitá!

Zřejmě uznáte, že s věkem nemá smysl bojovat vyzývavými outfity. Padásátnice s pár kily navíc bude v těsné minisukni a vyzývavým výstřihem okolí pro smích. V první řadě se proto snažte být soudná. Nikoliv upjatá a už vůbec ne nudná. Zkrátka osobitá a originální!

Vrstvěte a nešetřete na materiálech

Základem vašeho šatníku by měly být halenka, košile, kabát, světlé a tmavé kalhoty a černé šaty – ve všech případech z kvalitních materiálů. Jednotlivé kousky si pořizujte s přihlédnutí k těm, které již máte. Budou se vám pak lépe kombinovat.

Samotný outfit se snažte poskládat z několika vrstev (nepanují-li venku třicítky). Pod kabát si proto vezměte tričko (popřípadě tílko) a sako. A nezdráhejte se používat zajímavé doplňky (stačí jeden). Barevné sako, pestrobarevná šála, zajímavé boty.

Inspirujte se

Spoustu inspirace najdete na Instagramu. Statisíce žen téměř ve svých 50 letech inspiruje influencerka Nikky Nicola. Je pravda, že Nikky ve svých téměř padesáti letech dokáže být velmi stylová.

Smysl pro barvy, střihy a materiály vyšperkovala v úchvatný styl, se kterým umně balancuje na hraně elegance, která je vhodná například do zaměstnání, přes volnočasové outfity až po skutečný luxus, který by si žádná dáma nestyděla vzít ani na ples. Nikky dokáže nabídnout inspiraci v mnoha směrech módy.

Nebojí se ale ani krátkých šortek, kterých by se padesátnice alespoň dle slov módních stylistů spíše měly vyvarovat.

Co říkáte na styl této dámy? A kdo v módě inspiruje vás? Dejte vědět v komentářích.

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.