O pokožku hlavy většina z nás zapomíná pečovat

Zatímco o své vlasy se většina z nás svědomitě stará, protože moc dobře víme, že vlasy jsou korunou krásy, pokud je řeč o pokožce hlavy, skromně přiznáváme, že na ni často zapomínáme. A to je chyba.

Zanedbaná péče o pokožku hlavy může způsobit nejeden zdravotní problém. Pakliže starosti o pokožku hlavy nevěnujete pozornost, zapomínáte na ni nebo péči o ni dokonce zanedbáváte vědomě, pak věřte, že právě to může být příčina špatné kvality vašich vlasů.

Alergické reakce, které mnohdy nejsou vidět

Především majitelky citlivější  pokožky mohou trpět na nejrůznější alergie, které se sice na pokožce hlavy projevují například zarudnutím nebo ekzémem, ale ve vlasech mnohdy nejsou na první pohled vidět.

Jako pomoc se nabízí přírodní kosmetika, která obsahuje čistě přírodní složky, pomoci ale může i obyčejný odvar z heřmánku, kterým si budete vlasy proplachovat a rozmazlovat tak trpící pokožku hlavy.

Pozor na barvení vlasů

Když zatoužíme po nové barvě, není nic jednoduššího, nežli se svěřit do hýčkajících rukou kadeřnice či kadeřníka, nebo zvolit levnější alternativu, vybrat si v drogerii barvu a vlasy si obarvit svépomocí.

Zní to sice velmi jednoduše, ale kterou z vás by napadlo vyzkoušet nejdříve trochu barvy na malé části pokožky hlavy, abyste si byly jisté, že nedojde k reakci nebo že si zbytečně neuškodíte? Většina z nás by si jen „napatlala“ barvu na vlasy, počkala a poté zase barvu smyla. Ale takhle se to nedělá, je to zbytečný risk.

Mechanické poškození se týká i pokožky hlavy

O tom, že si vlasy poškozuje příliš těsným svazováním do gumiček, určitě moc dobře víte. Ale napadlo by vás, že lze stejně tak mechanicky poškodit i pokožku hlavy? Co třeba takové pinetky do vlasů nebo nevhodně vybraný kartáč?

Pozor na to, jaký hřeben nebo kartáč při česání používáte. Vyberte pro sebe takový, který má nejlépe dřevěné zuby, nevadí však ani zaoblené plastové. Takové hřebeny a kartáče pokožku hlavy zbytečně nedráždí, nedřou, ale naopak při česání příjemně masírují.

Vadit může i stres nebo špatná strava

Kromě barvení vlasů nebo podráždění způsobené kartáčem představuje riziko také vaše strava nebo životní styl. Nevyvážený jídelníček, který obsahuje sladkosti, fast foody a kterému chybí ovoce, zelenina nebo bílkoviny? To je celé špatně. Podobně se to má i s životním stylem. Stres? Nedostatek spánku? To všechno škodí.

Co se stravy týče, nikdo neříká, že se ze dne na den musíte vdát sladkých dobrot, které milujete. Chybou ale nebude, když popřemýšlíte, jestli by se na vaší stravě nedalo něco zlepšit. Pokud jde o stres, ne vždy je snadné se mu vyhnout, ale spánek si zajistit můžete, co myslíte?

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.