Během dne je naše pleť vystavena celé řadě škodlivých vlivů. Mluvíme například o slunečním záření, smogu na ulici, střídání teplot a různých nečistotách, kterým naše pokožka každodenně čelí. Právě proto je tolik důležité nešidit se na spánku, protože jedině tehdy má pleť možnost odpočívat a nabírat síly na další náročný den.

Napadlo by vás, že o svou pleť můžete pečovat i během toho, co budete klidně spát? Skutečně je to možné. Jak tedy pleti pomoci, aby načerpala potřebnou energii a dostatečně se zregenerovala během toho, co budete snít o něčem krásném?

Oční krém můžete používat v kterémkoli věku

Žijete v přesvědčení, že oční krémy patří jen ženám nad určitou věkovou hranici? Ale jděte. Že to možná uvádí samotní výrobci přece neznamená, že vám někdo zakazuje tyhle produkty používat, ačkoli ještě nejste ta správná věková skupina.

Používání očních krémů rozhodně není na škodu, ba spíše naopak. A je jedno, v kolika letech s nimi začnete – možná že čím dříve, tím lépe, co myslíte? Vybírejte si oční krémy s obsahem peptidů, které pokožku hydratují a bojují proti vzniku nežádoucích vrásek.

Hydratační a vyživující krémy udělají mnohé

Každá z nás ví, že pleť potřebuje hydrataci a výživu. Hydratovat pleť lze vícero způsoby, kupříkladu dodržováním pitného režimu. Jak ale pleti dopřát hydrataci během spánku?

I na to existuje jednoduchá rada a ta spočívá v používání hydratačních a vyživujících krémů. Krém na noc by měl mít lehčí texturu a jeho obsahem by měla být zejména kyselina hyaluronová. Spolehnout se můžete i na pleťové oleje, kterou jsou pro použití v noci skvělou volbou. Co vyzkoušet arganový nebo jojobový olej?

Speciální péče v podobě nočních masek

Tu a tam můžete svoji pokožku v obličeji skutečně rozmazlit a to tím, že jí dopřejete noční masku. Noční masky mají velmi bohatý obsah, najdete v nich především aktivní látky, které se rychle vsakují do pokožky a pracují dlouhé hodiny.

Noční masku nanášejte v tenčí vrstvě, není potřeba to přehánět. Pokud jde o frekvenci, ničemu neuškodíte, když se naučíte svoji pleť rozmazlovat dvakrát do týdne, i jednou bude rozhodně lepší nežli vůbec nic.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments