Už jste slyšeli o nové houbové kůži Mylo? Módní značky v čele s Lululemon a Stellou McCartney spojili své síly a začali propagovat houbovou kůži Mylo. Možná to nezní zcela lákavě, ale věřte, že Mylo má velkou budoucnost. Snaha vrátit se k přírodě a najít nový ekologický materiál podobný kůži, zavedla módní designéry až k houbové substanci.

Společnost Bolt Threads hledá inspiraci v přírodě a již několik let se věnuje vývoji vláken nové generace. Věří, že houbová substance je skvělou náhradou zvířecí i syntetické kůže.

Foto: Boltthreads.com

Od roku 2018 vyrábí produkty limitované edice právě z Mylo. Jedná se v podstatě o materiál vyrobený z mycelia. Mycelium neboli podhoubí tvoří základ všech hub, je to shluk vzájemně propletených vláken. V některých případech jsou vlákna rozdělena septy na jednotlivé buňky a někdy je celé mycelium tvořeno jednou buňkou.

V módním odvětví je obrovská konkurence, každá značka se snaží přijít s něčím originálním, s něčím o co budou mít lidi zájem. Bolt Threads chce nyní ukázat světu novou technologii a přinést na trh nové možnosti. Již několik společností v čele se značkou Adidas uzavřelo partnerství s Bolt Threads a společně investují do vývoje obuvi zvané Mylo. Od letošního roku se na trhu setkáme s tenisky Mylo, které vznikly právě díky této spolupráci.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Dan Widmaier se snaží rozšířit povědomí o biomateriálech, tak aby se staly volbou číslo jedna pro masové spotřebitelské použití.

Foto: Boltthreads.com

Některé značky se začínají čím dál více zajímat o ekologickou stopu módního průmyslu. Snaží se o to, aby jejich výrobky nezatěžovaly planetu, aby byly pokud možno co nejvíce rozložitelné. Při dotyku syntetické kůže, cítíte její chlad. Naopak při dotyku Mylo pocítíte přirozené teplo a pružnost materiálu. Na to, jestli se Mylo uchytí, tak jak by si společnost přála, si musíme ještě pár let počkat. Pořídili byste si vy obuv Mylo? 

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments