Nová kolekce Dolce & Gabbana s nádechem antického Řecka

Možná si zrovna představujete, jak se opalujete na pláži někde v Řecku. Ačkoliv je nám tato pohádková země poměrně vzdálená, díky nové kolekci značky Dolce & Gabbana ji můžeme mít na dosah a můžeme si také připomenout její historii, alespoň co se týká oblékání.

Módní přehlídka ke kolekci inspirované antickým Řeckem se uskutečnila v chrámě Concordie, který je chráněnou památkou. Nebylo tedy jednoduché tyto prostory získat pro uspořádání významné fashion show. Nakonec se však podařilo přesvědčit důležité osobnosti, aby mohla být památka pro tyto účely využita. Byla by škoda, kdyby tomu bylo naopak. Nedovedeme si totiž  představit lepší místo pro představení kolekce, ze které přímo dýchá antika.

Během přehlídky se modelky na chvíli staly řeckými bohyněmi a modelové hrdiny, po kterých byl každý jednotlivý outfit pojmenován. Jako bychom se ocitli v klasické řecké báji. Vše bylo detailně propracované.

Zobrazení ornamentů a soch muselo zabrat spoustu času a očividně se nešetřilo materiálem. Ostatně  smysl pro detail byl pro Řeky typický. Celkový dojem z přehlídky jen upevnil ženský orchestr hrající na harfu, který byl skvělou kulturní vložkou. Není divu, že diváci odcházeli plni dojmů.

Jak se nová kolekce Dolce & Gabbana líbí vám?

Foto: Dolce & Gabbana, Instagram.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!