Nová kolekce Alexander McQueen je ve znamení emo stylu

Pařížský týden módy přinesl kromě jiného také novou kolekci značky Alexander McQueen. Nynější kreativní ředitelka Sarah Burton se snaží zachovat Alexanderův odkaz a daří se jí to velmi dobře.

Legendární designér Alexander McQueen zemřel v roce 2010. Tehdy to byla obrovská rána nejen pro jeho blízké, ale i pro celý módní svět, jenž s napětím očekával, kdo nastoupí na jeho místo a do jaké míry jeho smrt značku ovlivní. Jeho odchod byl nečekaný a šokující. Když ale byla na pozici kreativní ředitelky jmenována Sarah Burton, přinesla s sebou naději, že značka bude dále bez problémů pokračovat. To se také vyplnilo. Kvalita a poutavé kampaně jsou základem úspěchu, kterému se těší každá nová kolekce.

Kdo je Sarah Burton?

Svou módní kariéru Sarah započala v roce 1997, kdy po absolvování vysoké školy nastoupila jako osobní asistentka Alexandera McQueena. Pár let na to povýšila a byla jmenována vedoucí oddělení dámské módy. Nakonec v květnu 2010, krátce po Alexanderově tragické smrti, nastoupila do čela kreativy.

V září téhož roku pak světu představila svou první kolekci coby kreativní ředitelka.

Týden módy v Paříži

Jako každý rok se i letos konal týden módy v Paříži, během kterého byla uvedena kolekce na sezonu podzim/zima 2020 – 2021, která se nese v emo stylu. Na první pohled je patrná snaha o zachování Alexanderova jedinečného stylu, který miloval celý svět. Nikdo na světě ho nemůže nahradit. Přesto je nutné uznat, že Sarah odvádí skutečně kvalitní práci.

https://www.instagram.com/p/B9QYkSAAo5L/

https://www.instagram.com/p/B9Rx31Cgaof/

https://www.instagram.com/p/B9R7xA4gLSl/

Foto: Thibault Camus, David Burton, Instagram.