Nošení roušky v dnešní době považujeme za samozřejmost. Ještě před několika týdny ale ten, kdo roušku nosil, působil jako podivín. Jen si vzpomeňte na začátek března, kdy se u nás s rouškou na veřejnost odhodlal ukázat jen málokdo. A věřte, že když už se tehdy někdo odolal, čelil mnoha pohledům veřejnosti.

Dneska je to ale jinak a nošení roušky je na veřejnosti povinné. Už jsme si tak nějak zvykli, viďte? Moc dobře víme, že nosit roušku rozhodně není ostuda. Chráníme tak sebe a chráníme i lidé okolo. Kdo ale nošení roušky zrovna dvakrát nefandí, je naše pokožka, která pod vrstvou látky trpí.

Jak ulevit pleti pod rouškou?

Věřte, že vaše pleť z roušky nejásá nadšením. Podle odborníků nošení roušky podporuje vznik nežádoucích mikroorganismů, které tak pod vrstvou roušky získávají naprosto ideální prostředí – je zde teplo a vlhko, co více si mohou přát?

Nabízí se tedy otázka, jak svou pleť chránit a především jak jí ulevit, než nastane doba, kdy se roušek budeme moci definitivně zbavit?

Dbejte na důkladné čistění

Čištění pleti je teď důležitější nežli kdy předtím. Na pleti se během dne zachycují nečistoty, bakterie a viry, které zde napáchají neplechu, pokud před nimi pokožku neuchráníte. Pleť čistěte i tehdy, kdy nepoužijete make-up, i tehdy je určitě dobré pokožku zbavit mastnoty a dalších nečistot.

Dostatečně hydratujte

Na hydrataci pleti bychom neměly zapomínat nikdy, nyní ale obzvlášť ne. Nošení roušky je pro pleť náročné, některé z nás dokonce trápí suchá místa nebo bolestivé drobné oděrky – to všechno je následek vysušení. Proto dbejte na dostatečnou hydrataci, kterou pleti zajistíte jak pitným režimem, tak speciálními pečujícími přípravky.

Nepřehánějte to s make-upem

Možná si neumíte představit, že byste bez nalíčení vyšly na ulici. Skutečně je to ale pod tu roušku potřeba? Pokud přeci jen víte, že se bez make-upu neobejdete, snažte se jeho množství omezit na minimum.

Foto: Pexesl.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments