Nike představil revoluční samonazouvací tenisky

Obout boty, zavázat tkaničky a jít. To jsou úkony, které většina z nás dělá zcela běžně. Jsou ovšem lidé, kteří mají problémy s mobilitou a i takový pohyb je pro ně problém. Se snadným řešením jejich problému nyní přišla společnost Nike, která uvedla na trh samonazouvací tenisky s názvem Go FlyEase.

Inspirace asijskou kulturou

Společnost Nike se podle svého vyjádření, inspirovala při vývoji tenisek asijskou kulturou, kde je zvykem sundat si boty před vstupem do domu. Motivací byla i současná situace. Lidé mnohem víc řeší všudypřítomné nečistoty a možnou kontaminaci našich svršků i obuvi.

„Tato bota reaguje na současnou pandemickou situaci. Jedná se o inovaci, kterou připravujeme už nějakou dobu. Vyšla ve správný čas, protože ji nyní potřebujeme více než kdy jindy,“

uvedla Sarah Reinertsen, manažerka FlyEase Innovation ve společnosti Nike.

Jak se tyto novátorské tenisky nazouvají? Botu je nutné nejprve doslova otevřít sešlápnutím paty, teniska se poté rozevře jako u přezkových bot a je připravená k plnému nazutí. Pak stačí zasunout nohu a při došlapu se teniska vrátí do původní sevřené podoby.

Nové Nike tenisky nejsou vhodné pro vytrvalostní sporty

Novinka společnosti Nike je vhodná hlavně pro příležitostné nošení. Postupně se ale chystá jejich vylepšování a další inovace. V plánech značky je časem nabídnout i model vhodný pro atletiku. V současné chvíli je prioritou hlavně pohodlí spotřebitele, protože stále je mnoho lidí, kteří pracují z domova a hledají pohodlnou obuv, kterou rychle nazují a mohou jít, kam potřebují.

Cena těchto bot by se měla pohybovat okolo 2600 Kč.