Nezničte si účes ani vlasy v zimním období kvůli zbytečným a hloupým chybám. Kadeřnice prozradila, v čem ženy často chybují

Pokud si myslíte, že nejvíce zátěžovým obdobím pro vlasy je léto, kdy na ně působí sluneční záření, chlór nebo mořská sůl, tak jste bohužel na omylu. Zima je pro naše kadeře stejně tak náročná, jako léto. Ba v mnohých případech ještě více. Jak je tedy chránit a jak se o ně v tomto mrazivém období starat?

Noste pokrývku hlavy

Jednoduchá pomůcka, jak vlasy chránit před povětrnostními vlivy, je nosit pokrývku hlavy. Pro některé jedince to není oblíbený módní doplněk, ale především v zimě přijde vhod. Chrání i vaše zdraví, jelikož silný vítr, který fouká do uší, rozhodně není nic příjemného a může nám zadělat na zdravotní patálie.

Při mytí volte nižší teplotu vody

I když v zimě milujeme horké koupele, pro vlasy to může být zničující. Horká voda bere vlasům jejich přirozenou vlhkost, kterou nezbytně potřebují k tomu, aby nebyly suché a krepaté. Vlasy myjte spíše vlažnější vodou. Citlivé vlasy mohou v zimním období o to více strádat, pečujete-li o ně nešetrně i v podobě horkých koupelí.

Dopřejte vlasům hloubkovou hydrataci

Zimní povětrnostní podmínky naše vlasy vysušují. Proto je nutné dopřát jim co nejvíce hydratace. Té dosáhnete speciálními maskami a kondicionéry, které hydratují do hloubky. Také je vhodné používat vlasové oleje, které by minimálně v zimě měly rozhodně být součástí vaší beauty rutiny.

Nemyjte si vlasy příliš často

Není nutné si mýt vlasy každý den. Časté mytí způsobuje, že vlasy přicházejí o svou přirozenou vlhkost a oleje, které pokožka hlavy produkuje. Zejména v zimě, je důležité, aby si vlasy vlhkost udržely. Proto mezi mytími dělejte co největší možné odstupy.

Nevycházejte ven s mokrými vlasy

Jít ven s mokrými vlasy, když je pár stupňů nad nulou, by nenapadlo snad nikoho, ale může stát cokoliv. Je dobré vědět, že pro vlasy je to zničující. Když jsou mokré, jsou mnohem náchylnější na poškození. A co teprve v chladném počasí. I když se nedoporučuje tepelná úprava, je dobré vlasy po umytí vyfoukat za použití co nejnižší teploty.

Zdroj info: https://stonefoxhair.com/9-winter-hair-care-tips/.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!