Nevypadáte díky rtěnce starší? Možná ji nanášíte špatně

Rtěnky v posledních letech hlásí velkolepý comeback, ovšem ne všechny ženy je umí používat správně, natož pro sebe vybrat vhodný odstín. Díky špatnému postupu nanášení můžete dokonce vypadat i starší, což zrovna u nás žen není vždycky žádoucí.

Jste si jisté, že si rtěnku aplikujete správně?

Už jako malé holčičky jsme se zaujetím sledovaly, jak si naše maminky v koupelně před zrcadlem pečlivě nanášely rtěnku na rty a už tehdy jsme sami sobě přísahaly, že jednou budeme jako ony.

Teď jsme dospělé a rtěnka má své čestné místo v naší kosmetické sbírce. Jste si ale opravdu jisté, že si umíte rtěnku aplikovat správně? I když se to na první pohled jeví jako docela jednoduchý úkol, který byste možná zvládly i poslepu, existuje přeci jen řada chybiček, díky kterým byste mi efekt nevypadá tak, jak bychom si přáli. Chcete prozradit, co při nanášení rtěnky možná děláte špatně?

Nanášíte si rtěnku přímo z tuby

Teď si možná říkáte, že takhle je to přece správně, protože tomu rtěnka v tubě doslova vybízí a je to vlastně tak jednoduché a pohodlné, když s ní během několika vteřin obkroužíte své rty a myslíte si, že tím je vaše práce u konce.

Ve skutečnosti byste si rtěnku správně měly nanášet s pomocí štětečku přímo určeného na nanášení rtěnky, se kterým se vám daleko lépe podaří vykreslit tvar vašich rtů a pečlivě vyplnit každou skulinku.

Nanášíte rtěnku na suché rty

Suché a popraskané rty plné šupinek rozhodně nejsou nic příjemného a samy o sobě nevypadají na pohled nikterak lákavě. O to horší je to ale v případě, když na suché a popraskané rty ještě navíc nanesete rtěnku, díky čemuž nerovnosti rtů ještě více podtrhnete a zvýrazníte.

Vybíráte si špatný odstín

Vybrat vhodný odstín rtěnky, který vám bude dokonale sedět a dostatečně lichotit, je mnohdy opravdu kumšt. Někdy za objevením té správné barvy stojí i několik desítek pokusů, s čímž má nejedna z nás jistě svou zkušenost.

Pokud si barvou rtěnky nejste jistá, raději ještě hledejte. Zatímco některým ženám sluší výrazné a tmavší barvy, jiné si mohou dovolit sáhnout po tzv. nahých barvách, které sluší především mladším ročníkům. Co se odstínů rtěnky týče, chce to zkrátka hledat a zkoušet a nevybírat, jak se říká, na první dobrou.

Nepoužíváte primer

A teď ruku na srdce, milé dámy: která z vás ještě před nanesením rtěnky na své rty aplikuje primer? Upřímně, moc vás asi nebude. A to je chyba. Pokud chcete, aby vám rtěnka na rtech vydržela co možná nejdéle, nerozpíjela se a nevytvářela kolem úst nehezké mapy, naučte se před jejím nanesením na rty aplikovat primer, který těmto nepříjemným, avšak poměrně častým problémům snadno předejde.

Foto: Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.