Lara a Mara Bawar nepatří mezi typické fotomodelky. Přesto jejich vzhled způsobil v módním průmyslu poprask. Dvojčata z brazilského Sao Paulo mají vzácnou poruchu – albinismus. To jim ale nikterak nebrání v tom, aby byly úspěšné. Protože právě díky jejich neobvyklému vzhledu se ocitly mezi světovými celebritami. Přečtěte si o těchto dvou mladých slečnách a přesvědčte se sami, jak různorodá krása může být.

Co je to albinismus

Tato porucha se týká pigmentu. Lidem s albinismem chybí melanin, který se vyskytuje v kůži, vlasech, chlupech i očích. Nejen, že jeho nedostatek způsobuje, že všechny řečené části těla nemají barvu (jsou zcela bílé). Člověk bez melaninu je zároveň bez ochrany proti ultrafialovým paprskům. Je tak mnohem náchylnější na vznik kožních nádorů a dalších mutací v DNA.

Lara & Mara jako Vzácné květiny

Lara a Mara upoutaly pozornost již v roce 2016. Tehdy si jich všiml švýcarský fotograf Vinicius Terranova, který se do Brazílie přestěhoval a začal pracovat pro tamní módní domy. Terranova ale nečekal, že právě tam potká své největší múzy.

Už při prvním setkání ho dvojčata zaujala. Jejich neobvyklý půvab navíc skvěle kontrastoval se sestrou Sheilou, která albinismus nemá. Oproti nim vyniká čokoládovou pletí, zářivýma očima a hustými černými vlasy. A tak se rozhodl spolupracovat se všemi sestrami. Tehdy se zrodil projekt Flores Raras neboli Vzácné květiny – jméno první kolekce fotografií s dívkami.

Pro sestry to znamenalo velký zlom. Do této chvíle žily ve velmi skromných poměrech a Lara s Marou byly vždy považovány spíše za ošklivé než krásné. Najednou bylo všechno jinak. Všechny tři se přes noc staly hvězdami a dnes patří mezi uznávané modelky Brazílie. Přetahují se o ně i takové značky jako je Nike, Insanis, a dokonce Bazaar. Fanoušky na Instagramu raději nepočítáme!

Co na to říkáte vy? Líbí se vám fotografie sester?

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Není to vůbec můj šálek kávy. Nelíbí se mi to .

Nevidím žádnou krásu, to tedy sorry….

Obecně považuji takzvané topmodelky spíše za ošklivky, ale tohle patří fakt spíš do cirkusu.

Lidé mají fakt zvláštní vkus!! Ano, jsou vyjímečné, asi tak, jako siamská dvojčata. Původně měly být černé, tedy jejich barva kůže je odlišuje od ostatních černochů, ale hrozné zuby, hrozný nos.

mě se na tom líbí – že slečny mají alespoň šanci žít normální život-díky tomu že jsou jiné… moda toto podporuje a líbí se mi 🙂