Houbička na líčení nebo také beautyblender: můžete této kosmetické pomůcce říkat jakkoli, každá z nás moc dobře ví, o čem je vlastně řeč. Pakliže se líčíte každý den, dostává tahle drobná houbička pořádně zabrat. A můžete se o ni starat sebelépe, jednoho dne ji stejně budete muset nahradit.

No jo, jenže pokud je řeč o originálním beautyblenderu, pak nejednu z vás může odradit jeho pořizovací cena. Nemusíte zrovna počítat každou korunu, ale stejně tak se vám nemusí chtít utrácet za tuhle na první pohled obyčejnou houbičku ranec peněz. Tak co s tím?

Utrácet nemusíte, houbičku si můžete vyrobit za hubičku!

Pokud stejně jako já neradi utrácíte a zvláště za věci, které si vlastně můžete vyrobit, pak jste tady správně. Kdo si oblíbil nanášení make-upu s pomocí této šikovné houbičky, ten bude určitě moc rád za šikovný návod, jak si ji vyrobit svépomocí v pohodlí domova. A za zlomek ceny, za kterou byste slavný beautyblender pořídili v obchodě!

Co budete potřebovat?

Na výrobu houbičky na líčení toho moc nepotřebujete, základem je molitanová výplň a nůžky. K ruce si taky připravte tužku nebo fixu a pemzu. Pro výrobu můžete použít jemnou mycí houbu, pořídit se taky dají molitanové sedáky, které seženete za pakatel.

Nejdříve si načrtněte požadovaný tvar houbičky. Pak vezměte do ruky nůžky a pusťte se do pečlivého, leč pravda trochu zdlouhavějšího stříhání. Chvíli vám zabere, nežli z kusu molitanu uděláte tvar kapky, který je pro beautyblender typický. Jakmile budete s velikostí i tvarem spokojeni, s pomocí pemzy molitan uhlaďte, aby byl dokonale hladký, bez záhybů a jiných vad na kráse.

Až tak složité to nebylo, že?

Ve finále zjistíte, že výroba vlastní houbičky na make-up tak složitá nebyla a ušetřila vám klidně i několik stovek. Podívat se můžete na následující video, ve kterém uvidíte postup.

Foto: Pinterest.com.

Video: Youtube.com.

Načítání...

Diskuze