Dnešní trendy sice pihy vítají s otevřenou náručí, nicméně každá jsme jiná a tím pádem se každé z nás líbí něco jiného. Jestliže patříte právě mezi tu skupinu žen, která je se svými pihami nespokojená, nechte si poradit, jak se jich jednoduše zbavit.

Jakým způsobem naše pleť funguje?

Za pihy a celkově barvu naší pokožky je zodpovědný pigment melanin, jehož úkolem je chránit naší pokožku před slunečními paprsky. Čím více UV záření na naší pokožku dopadá, tím více melaninu naše buňky uvolňují, čímž se vytvoří silnější ochranná vrstva.

Z čeho pihy vznikají?

K častějšímu výskytu pih má sklony pokožka výrazně poškozená – zjizvená – a to především z nadměrného “mačkání” akné. Proto je lepší se agresivnímu vymačkávání pupínků vyhnout a raději používat peeling.

Hormony

Své mohou způsobit i hormony, týká se to zejména žen v přechodu či těhotných žen. Náchylnější jsou i ženy po vysazení antikoncepce.

Nemoc

Výskyt pih s sebou může přinést i řadu upozornění. Konkrétně nám jimi chce tělo dát najevo, že něco není v pořádku. Čili pokud se vám pihy začaly tvořit téměř nedávno, může se jednat o výstražné volání po řešení problému s játry, slinivkou či slezinou.

Nemusí se vždycky jednat o počátek onemocnění, neboť pihy se mohou vyskytnout i po prodělané mononukleóze.

Pryč s pihami

Pihy lze účinně bělit a podzim je pro tento způsob zbavování se jich jako stvořený! Ideální v boji proti pigmentovými skvrnami je fytobiologické sérum – Pigmentoceutical. Výsledky jsou slibovány do měsíce od užívání. Kromě gumovacích vlastností vaši pleť sérum chrání před možným obnovením pigmentových skvrn.

Odstraňování pomocí přírody

Pokud nechcete příliš investovat do drahých produktů, existuje levnější alternativa. Zkuste citróny respektive tedy citrónovou šťávu, mezi jejíž účinky patří zmírnění pigmentace a přirozená ochrana pokožky před UV zářením.

Citrón ale není vhodný pro každý typ pleti. Pokud máte suchou pokožku, citrónu se raději vyvarujte. Pleť by vám nepříjemně podráždil.

Pokud se rozhodnete citrón aplikovat, nechte jej působit přibližně půl hodiny před spaním. Pleť po důkladném umytí ošetřete krémem.

Vitamíny

Před opalováním, nejlépe na jaře, užívejte betakaroten. Během opalování jeho dávku zvyšte na dvě kapsle denně a pokračujte s jeho užíváním do konce léta. Společně s betakarotenem přijímejte i zinek, který je obsažen v dýňových semínkách a mořských plodech. Blahodárně působí i na zdraví vašich jater.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze