Netradiční líčení inspirované zbarvením ptáků

Brit Paul Harfleet přišel na začátku koronavirové krize se zajímavým projektem. Začal vytvářet líčení inspirované zbarvením ptáků. Na počátku šlo pouze o kreslení na papír. Paul ale brzy dal průchod fantazii i jiným způsobem. Podívejte se na to, jak takové líčení může vypadat. Možná i vy potřebujete trochu bláznivé inspirace!

Koronavirus mu překazil plány

Vše začalo v dubnu minulého roku. Ve Spojeném království začal lockdown a Paul upadl do melancholie. Práce se rušila, všude okolo plno nejistoty a negativních emocí. Aby se s tím nějak vypořádal a odreagoval se, začal kreslit obrazy ptáků na zakázku. Ty se staly velkým hitem a zanedlouho začal prodávat také jejich kopie. To ale nebylo všechno.

Aby podpořil svou kampaň, začal se do barev ptáků stylizovat i on sámoblečením a make-upem. Během líčení, oblékání a přípravy na focení využíval jen vlastní zkušenosti s make-upem a své oblečení. Nikdo jiný mu v přípravě projektu nepomáhal. O to víc je vše zajímavé. Celý projekt včetně kreseb nakonec nazval Birds Can Fly – Ptáci mohou létat.

Paul se do pandemie živil jako umělec na volné noze. Nenadálá situace před něj postavila nové výzvy. Nejprve zcela ztratil jakoukoliv motivaci. Práce najednou nebyla. Situaci se však rozhodl využít a pustil se do nového projektu, kterým se na internetu proslavil.

Inspirace přišla znenadání

Paul seděl ve svém bytě v Londýně. Díval se na prázdnou ulici, která byla neobvykle tichá. Najednou si všiml ptáků, kteří vesele poletovali a štěbetali všude kolem. Jak ubylo lidí, ptáci byly najednou víc vidět. Paul je přitom vždy obdivoval. Nyní mu navíc přinesli inspiraci a on se dal okamžitě do tvoření.

První kresby uveřejnil na sociálních sítích a ptal se fanoušků, jaké ptáky by rádi viděli nakreslené. To, co následovalo, ale opravdu nečekal. Z jeho nového projektu se stal virální hit a zakázky se začaly hrnout. A nejen to. Paul se také pustil do prodeje vlastního merche, který nabízí prostřednictvím svého webu.

Co na Paulův projekt říkáte vy? Jaké ptačí ztvárnění se vám líbí nejvíce?


Avatar

anmacur

Studentka historických věd a redaktorka na volné noze se zálibou v hudbě, cestování, zdravém životním stylu a také módě.