Nestárnoucí tipy pro nestárnoucí ženy. Jak se oblékat s grácií po čtyřicítce i v roce 2023?

Po čtyřicítce život nekončí. Ba naopak. Děti už nám povětšinou pomalu vylétají z hnízda, a tak v tomto věku často začínáme opět mít čas na sebe. Připravili jsme si pro vás článek, který vám poradí, jak se oblékat po čtyřicítce a zůstat trendy i v roce 2023!

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je potřeba mít na paměti, když se módně oblékáte jako zralá žena, je vybrat si oblečení, které dobře sedí a lichotí vašemu tělu. Vyhněte se oblečení, které je příliš těsné nebo příliš volné, protože v něm můžete vypadat nevkusně nebo nedbale. Místo toho se rozhodněte pro dobře ušité kousky, které obepnou vaše křivky, ale jen na těch správných místech.

Nebojte se různorodých stylů

Dalším tipem, kterým doporučujeme se řídit, je kombinovat různé styly a trendy, abyste vytvořili vzhled, který je jedinečný a váš. Nebojte se experimentovat s různými barvami, vzory a texturami, protože mohou dodat vašemu outfitu na zajímavosti a pomoci vám vyniknout.

Co se týče doplňků, méně je často více. Několik výrazných kousků, jako je výrazný náhrdelník nebo pár výrazných náušnic, může být velkým přínosem pro zvýšení vizuální atraktivity vašeho outfitu.

Foto: Shutterstock

Kvalita na prvním místě

Důležité je také investovat do kvalitních, nadčasových kousků, které obstojí ve zkoušce času. Mohou to být klasické blejzry, kalhoty na míru a vysoce kvalitní boty a tašky. I když by mohlo být lákavé sledovat každý pomíjivý trend, tyto typy klasických kousků budou vždy v kurzu a z dlouhodobého hlediska vám ušetří peníze.

Nakonec se nebojte předvést svůj osobní styl a bavte se svými módními volbami. Klíčem k módnímu oblékání jako zralé ženy je vybrat si kousky, ve kterých se budete cítit sebevědomě a pohodlně ve své kůži.

Módní trendy 2023 pro ženy 40+

Kalhoty v army stylu

Oblíbený prvek mnoha módních přehlídek posledních týdnů a měsíců znamená, že s těmito kousky se budeme setkávat v nadcházejícím období velmi často. Nebývá to časté, ale v tomto případě se jedná o módní kousek, který je nesmírně praktický a to ocení každá žena. Kalhoty v army stylu totiž oplývají kapsami, do kterých se vejde spousta nezbytností.

Foto: Shutterstock

Pánské oversize sako

Neskutečně stylová záležitost. Udělejte si exkurzi v šatní skříni vašeho partnera a vyberte si sako i oblekového kalhoty, které váš muž už nenosí a vdechněte tomuto módnímu kousku nový život. Oversize pánský oblek bude na křehké ženě působit nesmírně hravě.

Foto: Shutterstock

Maxi šaty

Na maxi šaty si dejte pozor. Pro štíhlé dámy je tento kousek požehnáním, pro ženy s křivkami už tak dobře působit nemusí. Dobře zvažte, jak na tom se svou postavou jste a zda si takový kousek můžete dopřát. V případě, že máte větší bříško, můžete snadno působit ještě objemněji, než jak je tomu ve skutečnosti.

Pro štíhlé dámy je tento styl skvělým prvkem, který přidá na ženskosti.

Foto: Shutterstock

Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.