Nepsané pravidlo říká, že ženy po čtyřicítce by neměly nosit dlouhé vlasy

Jedno nepsané pravidlo hrdě hlásá, že by ženy po čtyřicítce neměly nosit dlouhé vlasy. Tohoto přesvědčení se pevně drží i mnozí slavní kadeřníci a vlasoví stylisté. Opravdu je tomu tak? Nebo je to jen „jedna paní povídala“ a řada lidí se toho jen slepě chytila?

Dlouhé vlasy patří mládí – alespoň tak nějak se to říká. Je pravda, že vlasy považujeme za symbol ženskosti, vlasy jsou korunou krásy a ženy si díky nim zvyšují sebevědomí. Nic z toho ale neříká, že by ženy, které překročily čtyřicítku, nesměly nosit dlouhé vlasy.

Vždy záleží na střihu

Ze všeho nejdůležitější je vždy střih vlasů, protože ten výrazně ovlivňuje celkový dojem. Ženy po čtyřicítce se tak rozhodně nemusí pár dní po oslavě narozenin stříhat nakrátko jen proto, že to hlásá nějaké hloupé pravidlo. Kratšímu sestřihu by se rozhodně měly vyhýbat ženy mající kulatý obličej, těm by totiž krátké vlasy určitě neslušely, vypadaly by díky němu baculatější.

Jsou-li vlasy husté, není třeba je stříhat

Není žádným tajemstvím, že v tomto věku se u mnoha žen spousta věcí mění. Jednou z věcí, které ženy nad čtyřicet let může potrápit, je postupné řídnutí vlasů. To je estetický problém, kterému se ne vždy lze úplně vyhnout. Pokud jsou ale vaše vlasy stále krásně husté, nestříhejte je.

Vlasy by měly sahat maximálně do půlky zad

Ačkoli jsme hned na začátku dnešního článku jedno pravidlo vyvrátili, dovolíme si použít jiné. To totiž hlásá, že by ženy nad čtyřicet let neměly mít vlasy delší nežli do půli zad. To vám stále dává spoustu možností, jak naložit se svým účesem a vypadat k světu.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.