Nepříjemnému elektrizování vlasů lze snadno zabránit

Elektrizující vlasy jsou neposedné a na pohled vůbec nevypadají upraveně. Ba spíše naopak. Díky tomuto jevu vypadáme, jako bychom si s úpravou účesu vůbec nedali záležet. A to dokáže naštvat, zvláště v případě, kdy tvorbou účesu strávíme dlouhé minuty. Jak se proti elektrizování vlasů bránit?

Používejte jiný hřeben

Za elektrizováním vlasů mnohdy stojí úplně obyčejná věc, kterou může být umělohmotný hřeben. Některé z nás totiž nedají dopustit na obyčejné plastové hřebeny, které se sice dají pořídit v nádherných provedeních, ale s vlasy si příliš nerozumí. Pokud vám vlasy elektrizují, zkuste umělohmotný hřeben vyměnit třeba za keramický nebo za dřevěný.

Pokuste se omezit použití fénů na vlasy

Bez fénu na vlasy si většina žen neumí svůj život představit. Jak jinak si totiž během chviličky vlasy vysušit, když zrovna někam spěcháte? Bohužel i používání fenu může být důvodem toho, že vám vlasy nevzhledně elektrizují a poté si dělají, co chtějí. Pokuste se tedy ve svém vlastním zájmu použití fenu na vlasy na nějakou dobu omezit, v ideálním případě úplně vynechat.

Na pomoc povolejte lak na vlasy

Dokáže vás rozzlobit, když si dáte záležet s perfektním účesem, který se ale ve finále pokazí tím, že vám elektrizují vlasy? V tomto případě není nic jednoduššího, nežli na pomoc povolat lak na vlasy a s sním účes patřičně zafixovat.

Naučte se pravidelně používat kondicionér

Jednou z poměrně častých příčin elektrizování vlasů je skutečnost, že jsou vlasy vysušené. Možná je to i váš případ, vaše vlasy doslova volají po použití kondicionéru. Zatímco pro některé ženy je pravidelné používání kondicionéru naprostou samozřejmostí, jiné na tento druh vlasové kosmetiky vědomě zapomínají. A to je škoda, protože pravidelné používání kondicionéru zabrání vysušování vlasů a ty tím pádem nebudou elektrizovat.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.