Neopomínejte péči o kožené boty. Jak správně na to?

Boty nás nosí, boty nám slouží, boty nás zdobí. Většina žen boty miluje a jen málokterá se spokojí jen s jedním nebo třeba se dvěma páry. Určitě i vy znáte ten slastný pocit, který vaše tělo zaplaví pokaždé, když si domů spokojeně odnesete nový pár bot, viďte?

Pokud ale chcete, aby boty nejen dlouho vydržely, ale především dělaly parádu, pak se o ně musíte starat. Péče o boty je však bohužel jednou z věcí, na kterou mnoho žen (ne)vědomě zapomíná. A to je škoda, protože boty si naši pozornost určitě zaslouží.

Impregnace je základ

Naprostou samozřejmostí je impregnace kožených botiček. A je jedno, jestli jsou to kozačky, lodičky nebo kotníkové botky, v každém případě je na místě, abyste je ošetřily kvalitní impregnací, která je ochrání před vlhkostí i nečistotami.

Koženou obuv můžete impregnovat s pomocí řady výrobků, proto najděte takový, který vám bude vyhovovat. Někomu se lépe pracuje se sprejem, což je velmi jednoduché a zabere to jen pár vteřin. Přednost ale můžete dát i krému, který se do bot snadno zapracuje.

Pečujte o obnošené botičky

Kožené botky jsou nejkrásnější, když jsou nové. Tehdy totiž doslova září a nosit je je prostě radost. Co ale když už mají něco za sebou? Co když jste společně ušly stovky a tisíce kroků a na kožených botičkách je jisté opotřebení viditelně znát? Ani tehdy není potřeba házet starší modely do koše.

Místo toho si v obchodě pořiďte speciální vyživující krém. Seženete ho v každé obuvi, určitě i na internetu a věřte, že i s obnošenou obuví dokáže hotové divy. Botičkám navrátí sytou barvu a vysoký lesk.

Pravidelnost je potřeba

I péče o boty si žádá pravidelnost, zejména pokud jde o ty kožené nebo koženkové. Bohužel nestačí, abyste se jim věnovaly jednou za půl roku, to si kožené botky nezaslouží. Je proto ve vašem vlastním zájmu, abyste se botkám věnovaly ideálně jednou do měsíce.

Samozřejmostí v pravidelné péči by měla být očista, zbavte proto botky špíny, která na nich ulpěla, když vás hrdě doprovázely do práce, školy nebo na nákupy. Jakmile botky po očištění proschnou, použijte impregnaci, orientujte se podle druhu materiálu. Boty skladujte na místě, které není vlhké, protože vlhkost jim ani trochu nesvědčí.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.