Každá z nás chce mít krásné, zdravé a husté vlasy zářící leskem, kterými dokážeme všechny okolo nás uchvátit a oslnit. Některé z nás pro dokonalou hřívu nemusí v podstatě hnout jediným prstem, jiné se zase mohou přetrhnout, aby jejich vlasy vypadaly alespoň trochu k světu. Během péče o vlasy ale často děláme chyby, které veškerou naši snahu sabotují a k tomu všemu naši hřívu ničí. O které chyby jde? A neděláte je náhodou i vy?

Chyby, které ničí vaše vlasy. Vyvarujte se jich a vaše hříva vám poděkuje

Říká se, že chybovat je lidské. Ne nadarmo se na tužku dává guma a jsme přeci jen lidi, kteří čas od času udělají něco špatně. Co se vlasů a péče o ně týče, mnoho z nás chybuje opakovaně. Někdy si své chyby ani neuvědomujeme a jednáme tak v domnění, že takhle je to v pořádku. Jenže není, opravdu ne. Jestliže chcete mít vlasy krásné, pevné, husté a plné objemu, toužíte po perfektním lesku a hřívě hýřící zdravím, pak byste se měly následujícím chybám vyvarovat.

Chyba první: používáte špatné gumičky

Není nic jednoduššího, nežli neposlušné vlasy stáhnout do gumičky a zabránit tak nežádoucímu poletování okolo hlavy, případně zamezit tomu, aby nám třeba při vaření nějaký ten vlásek spadl do jídla. Mít po ruce gumičku proto není na škodu, ať už se jedná o jakoukoli situaci. Jenže pozor – hodně záleží na typu gumičky, protože ne všechny jsou pro vaše vlasy vhodné!

Pakliže automaticky sáhnete po klasické gumové gumičce, odsoudíte se tak k tomu, že při jejím sundávání společně s ní vytrháte i několik vlasů k tomu. To samé platí o gumičkách, jejichž součástí jsou kovové spojky, i ty dokážou pramínky pěkně pocuchat a o několik z nich vás zbavit. Proto dejte přednost textilním gumičkám a ani ty na vlasech příliš neutahujte, protože i to je poškozuje.

Chyba druhá: vlasy si špatně češete

Věděly jste, že chyby můžete napáchat i při česání vlasů, což je činnost, o které si většina z nás myslí, že na ní vlastně ani nejde nic zkazit? Divily byste se, kolik škody můžete udělat. Velmi častá chyba je česání mokrých vlasů, které se tak lámou a zbytečně oslabují – takže tomu se vyvarujte. Další chybou je časté česání, které ani není potřeba a vy jej provádíte tak nějak ze zvyku – vytrháváte si pramínky vlasů, ty zbylé lámete a poškozujete.

Chyba třetí: odbarvujete si vlasy každou chvíli

Jednou tak a podruhé zase jinak. Jeden týden vlasy blonďaté, za další dva zbarvené dohněda. Časté odbarvování vlasů podomácku patří mezi další časté chyby, kterých se my ženy dopouštíme a mnohdy si neuvědomujeme, jak tím naše vlasy trpí. Naprostým extrémem je pak barvení vlasů těsně po sobě, kdy se snažíte dosáhnout určitého odstínu a ono se vám nedaří – takže to zkoušíte znovu a znovu a vaše hříva si ani nestačí odpočinout.

Foto: Unsplash.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 1 Stars

Visitor Rating: 1 Stars

Visitor Rating: 1 Stars