Není kyselina jako kyselina. Některé opravdu prospívají kráse

Kyseliny nejsou v kosmetice žádným nováčkem. To jen v poslední době se o nich možná trochu více mluví a ženy se začínají zajímat. Možná i vy přemýšlíte, k čemu tam jsou a proč se vlastně používají.

Nutno dodat, že není kyselina jako kyselina. Pokud používáte nejrůznější krémy, pleťová séra a jiné kosmetické produkty, pak určitě není na škodu vědět, které druhy kyselin prospívají.

Kyseliny proti akné

Že akné trápí jen dospívající je dávno pokořený mýtus. I mnohé dospělé ženy o tomto estetickém problému ví své. Existují kyseliny, které proti akné pozitivně působí.

Například kyselina salicylová. Spadá do skupiny BHA a pyšní se vysušujícími, protizánětlivými a antiseborickými vlastnostmi. Velmi důležitá je její koncentrace, do 2 % působí na povrchu pleti, v koncentraci 5-40 % snáze projde pokožkou a dokáže napravit hlubší neplechy.

Kyseliny proti pigmentovým skvrnám

Pigmentové skvrny často přichází s přibývajícím věkem, ačkoli to není podmínka a objevit se mohou i dříve. I tady lze povolat na pomoc kyseliny.

Zde si dovolíme zmínit kyselinu glykolovou, která spadá do skupiny AHA a velmi často je přidávána do krémů proti stárnutí. Je známá tím, že snadno prochází pokožkou a dokáže rozrušit vrstvu odumřelých kožních buněk. Pomáhá vyhladit jemné vrásky, redukuje viditelnost pigmentových skvrn a zmenšuje ucpané póry.

Kyselina přirozeně vyskytující se v lidském těle

Zasvěcenější již určitě vědí, kterou kyselinu nyní máme na mysli. Ano, pokud jste tipovaly, že řeč bude o kyseliny hyaluronové, pak jste tipovaly správně.

Kyselina hyaluronová se skutečně přirozeně vyskytuje v našem těle. Navazuje na sebe až tisícinásobné množství vody, podporuje tak hydrataci pokožky a pomáhá vyplňovat jemné vrásky. Má také podíl na pružnosti pleti.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.