Největší trendy 2023 v péči o obočí. U světových celebrit se mohou inspirovat i obyčejné Češky

Nejen úžasné vlasy a perfektní účes je vizitkou moderní a atraktivní ženy, která jde s dobou. Neméně důležité je i upravené obočí, které je pak pomyslnou třešničkou na dortu vašeho stylu. Jaké trendy v péči budou vévodit letošnímu roku? A kým se inspirovat? Čtěte dál.

Aktuální trendy v oblasti péče o obočí zahrnují upravené, přesto přirozeně vypadající obočí. I letos bude pokračovat trend tmavšího a hustšího obočí.

Obří téma bude opět microblading – umělé vytvoření tvaru a barvy obočí pomocí pigmentu, který se vpravuje do pokožky.

Hovoříme-li o péči o obočí, nesmíme opomenout používání olejů a balzámů na obočí, které nám dopomohou získat hedvábné a lesklé obočí, na které budete právem hrdá. Nejen krémy, ale i gely na obočí jsou přípravkem, který zlepší hustotu a koneckonců i tvar obočí.

Přirozeně vypadající obočí

Tendence k přirozeně vypadajícímu obočí se stala v posledních letech velmi populární. Mnoho lidí se vyhýbá drastickým úpravám obočí, jako je například epilace nebo voskování, a místo toho se snaží udržet přirozený tvar a barvu. Tento trend zahrnuje i barvení obočí v odstínech, které jsou podobné přirozené barvě obočí, aby se vytvořil vzhled, který je co nejvíce přirozený.

Microblading

Microblading neboli vláskování obočí je metoda permanentního make-upu, při níž je vzhled obočí vykreslován drobnou čepelkou s jemnými hroty. Drobná čepelka drobnými vřezy do obočí utváří jizvičky, které se pak nabarvují permanentní barvou. Tato metoda se velmi podobá permanentnímu make-upu, od něhož se odlišuje použitím ručního pera s čepelkami. Microblading ovšem narozdíl od klasického permanentního make-upu není tvořen tetovací jehlou.

Balzámy, oleje a gely na obočí

Použití olejů a balzámů na obočí je cestou, jak si zajistit zdravé a krásné obočí. Tyto produkty obsahují hydratační složky, které pomáhají udržet vlhkost v obočí, což zajišťuje, že je hedvábné a lesklé. Oleje a balzámy také pomáhají stimulovat růst obočí a zabraňují vypadávání řas.

Gel na obočí je rovněž osvědčený způsob, jak zvýšit hustotu a tvar vašeho obočí. Gel na obočí je lehký a snadno se nanáší, což zajišťuje, že vaše obočí bude vypadat přirozeně. Gel na obočí také pomáhá udržet obočí na svém místě po celý den.

Celebrity, které jsou známé svým pěstěným obočím:

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.