Existuje spousta pravidel, o kterých my ženy víme, že bychom je měly dodržovat, pokud chceme mít krásnou pleť. Pít dostatek vody pro hydratovanou pleť, používat krémy proti vráskám, pravidelně pleť čistit a podobně. Ale víte, co byste rozhodně dělat neměly, pokud chcete mít krásnou a zdravou pleť? Sepsali jsme pro vás seznam těch největších chyb, kterých se každý z nás dopouští a možná o tom ani neví.

Návštěva dermatologa

Kůže je největším orgánem našeho těla, proto si zaslouží pravidelné prohlídky u dermatologa. Důležité je si najít takového doktora, který vám sedí. Choďte na pravidelné prohlídky a o svých problémech mu řekněte. Poradí vám produkty, o kterých byste se možná ani sama nedozvěděla. Návštěvu nemusíte podstupovat jen v případě, že máte nějaký problém! Vy problém ani vidět nemusíte, ale věřte, že dermatolog má speciální přístroje, kterými problém vidí. Pokud žádný problém nenajde, je to skvělé, ale pravidelným prohlídkám se nevyhýbejte!

Domácí léčení

Pocítila jste na vaší pleti změny a po důkladném pozorování jste si našla na internetu diagnostiku a následně se začala léčit? Na tuto chybu byste si měla dát obzvlášť pozor, jelikož pravděpodobně nejste odborník a můžete si určit diagnostiku chybně. Ve většině případů to tak bývá a například suchou pleť léčíte krémy, které ji ještě více vysušují. Pokud nejste s vaší pletí spokojená, rozhodně se o tuto informaci podělte se svým lékařem. Bude to mnohem lepší než léčba krémy z drogerie.

Neustálé střídání produktů

Neznamená, že když nevidíte po týdnu používání změnu, tak produkt nefunguje. U některých produktů můžete vidět změnu klidně až za dva měsíce, proto radíme vydržte. Pro pleť není dobré, když každý týden zkoušíte jiný produkt. Samozřejmě je něco jiného, když máte po produktu vyrážku nebo vás svědí. V tomto případě změňte produkt okamžitě.

Nadměrné čistění pleti

Každý víme, že čistění pleti je velmi důležité, ale jak se říká, nic se nesmí přehánět. Peeling je skvělá věc. Odstraňuje odumřelé kožní buňky a zanechává pleť jemnou a hebkou. Bohužel časté požívání peelingových masek způsobuje odstranění více vrstev kožních buněk, než je třeba a potom je pleť podrážděná a zarudlá. Proto peeling používejte s rozumem a dopřejte ji po tomto zásahu dostatečnou regeneraci.

Nedostatečná ochrana před sluncem

Opalovací krém není určen pouze na tělo a už vůbec nejen na pláž. Bohužel slunce dokáže pleť spálit a napáchat na ni obrovské škody. Na pleti se po spálení mohou objevit vrásky, tmavé skvrny, suchá kůže a v nejhorších případech způsobuje i rakovinu kůže. Proto si na něj dávejte opravdu velký pozor a opalovací krém nezapomínejte používat!

Sahání si na obličej

Většina z nás si to mnohdy ani neuvědomuje a sahá si neustále na obličej. Ať už za účelem promnutí očí, mačkání si pupínků, nebo jen tak opírání si obličeje o ruce. Neumíme si ani představit, kolik se na našich rukou nachází bakterií. Díky dotýkání se obličeje si přenášíme tyto bakterie z rukou na obličej a tím se naše pleť znečišťuje a tvoří se černé tečky nebo akné. Takže ruce pryč, pleť vám za to poděkuje.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 1 Stars

Visitor Rating: 1 Stars

Visitor Rating: 5 Stars