Na světě snad není nikdo, kdo by byl stoprocentně spokojený se svým vzhledem. Vždy na sobě najdeme něco, co se nám nelíbí, ať už je to postava, vlasy, pleť nebo cokoliv jiného. Je důležité si uvědomit, že jsme se nenarodili dokonalí a ani jsme se nenarodili proto, abychom dokonalí byli.

Především ženy často trpí pocitem méněcennosti. Mají dojem, že nejsou dost atraktivní, přitom okolí má většinou zcela opačný názor. Je to důsledek toho, že ze všech stran vidíme krásné a štíhlé modelky, které jsou považovány za ideál krásy.

Myslíme si, že musíme nutně vypadat jako ony a jakmile tomu tak není, veřejnost nás odsuzuje a vidí na nás chyby, které se pak snažíme ze všech sil odstranit. Ano, někteří lidé skutečně mají potřebu hodnotit ostatní na základě vzhledu a sráží tak jejich sebevědomí. Tito lidé ale sami trpí určitými komplexy, které si takto kompenzují.

To, že jsme se sebou nespokojeni, může mít mnoho příčin, ale vždy je zasažena psychika. To, že se od psychiky vše odvíjí, je netřeba připomínat. Pokud je člověk například v dětství ponižovaný kvůli svému vzhledu, nese si to dále do života. Sebevědomí má pod bodem mrazu a připadá si ošklivý a k ničemu. Takovému člověku nepomůže jen krásné oblečení, trendy sestřih a dokonalý makeup. Ano, na chvíli se cítí mnohem lépe, ale někde v nitru ten červíček pořád hlodá. Je třeba začít pracovat na své psychice a je třeba si uvědomit, že je to běh na dlouho trať, ale dá se na tom pracovat.

Existuje několik kroků, které vám mohou pomoci k tomu, abyste se cítili lépe a přestali si lámat hlavu se svým zevnějškem.

Zajděte si ke kadeřníkovi

Tento bod je především pro ženy. Pokud chceme ve svém životě něco změnit nebo chceme začít novou kapitolu života, vždy začínáme novým účesem.

Nepřipouštějte si připomínky ostatních

Někteří lidé jsou zkrátka zlí a musí se strefovat do ostatních. Nejlepší je takové jedince ignorovat a nebrat si jejich poznámky příliš osobně.

Obklopte se lidmi, kterým na vás záleží

Lidé, kteří vás mají rádi, se vám nikdy nebudou z jakéhokoliv důvodu posmívat. Mohou být ale konstruktivními kritiky, kteří vám citlivě řeknou, co byste na sobě případně mohli zlepšit, abyste se cítili lépe. Pokud ovšem sami chcete.

Naučte se přijmout sami sebe

Tím, že se budete snažit být za každou cenu dokonalí, si spíše uškodíte. Teprve až přijmete sami sebe tak, jak jste, budete šťastní.

Existuje ale i řada dalších možností, jak se naučit mít rád sám sebe. Můžete například poslouchat meditační hudbu. Také si můžete pravidelně přeříkávat takzvané mantry. Jedná o fráze, které si opakujete například před zrcadlem. Dokola si opakujte, že jste krásní a výjimeční. Nakonec se o tom sami přesvědčíte. A pamatujte, že to, co vyzařujete, se vám vrací jako bumerang.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze