Nike, Adidas a Vans vládnou sportovní obuvi v Česku i ve světě

Sportovní obuv je pro většinu z nás nepostradatelným kouskem, který by neměl chybět v žádném botníku, ať už máte boty vyloženě na sportovní aktivity, anebo je využíváte jako každodenní obuv. Někteří stále zkouší a hledají nejlepší variantu pohodlné sportovní obuvi, někdo už svou oblíbenou značku má a za nic by ji nevyměnil. Ale jaká značka je obecně v České republice nejvyhledávanější?

Prostřednictvím nástroje Google Keyword Planner byl proveden výzkum v deseti zemích zaměřený na počet vyhledávání nejpopulárnějších značek sportovní obuvi. Následně byl sestaven žebříček deseti sportovních značek, o které je na internetu největší zájem.

Nejoblíbenější sportovní značky dle Google

Jaká je nejoblíbenější značka Čechů?

Nikoho určitě nepřekvapí, že v České republice se na prvních příčkách ve sportovní obuvi objeví značky Nike a Adidas. Suverénním vítězem se stala značka Nike s výsledkem 1 744 990 vyhledávání za 12 měsíců. Druhou pozici obsadila značka Adidas s počtem 1 190 690 vyhledávání. A jaká značka obsadila třetí příčku? Není to žádná jiná, než americká značka Vans. V závěsu za značkou Vans se umístily značky Converse a Reebok.

Nejoblíbenější sportovní značky v ČR dle Google

Mezi další, ale již méně vyhledávané značky patří New Balance, Birkenstock, Dr. Martens, Asics a poslední místo v žebříčku má Timberland.

A jak je to na světovém trhu?

Americká značka Nike je velmi populární i jinde ve světě a udržuje si první příčku například na Slovensku, v Německu a také ve Francii. Druhé místo si drží značka Adidas, avšak výjimkou je Adidas v Maďarsku a ve Velké Británii, kde je až na třetím místě a druhé místo ovládla značka Vans.

Zajímavostí je, že v USA se na čtvrté příčce v počtu průměrného měsíčního vyhledávání vyskytuje značka Birkenstock, která je spolu s Nike, Adidas a Vans jako jediná nad hranicí 1 000 000 vyhledávání, tak v Evropě je tato značka spíše na okraji zájmu, alespoň tedy v kontextu TOP 10 nejpopulánějších spotovních značek obuvi.

A jaké značky jsou nejpopulárnější ve vašem botníku? Dejte vědět v komentářích.

Zdroj: Google Keyword Planner, Sneaker Studio.


Avatar

evazikova

Móda a kosmetika jsou mými koníčky. Ráda zkouším a testuji nekonvenční kosmetiku, která vychází ryze z přírodních produktů. O své zkušenosti se pak ráda dělím se čtenáři FashionMagazin.cz.