Nejlepší voděodolné rtěnky pro toto léto. Jsou kvalitní a stojí jen pár korun

Rtěnka je nepostradatelným kosmetickým doplňkem každé ženy. Některé z nás jich máme doma slušnou sbírku, jiným zase stačí jedna, maximálně dvě, které střídají podle nálady a příležitosti. Najít kvalitní a dlouhotrvající rtěnku ale není tak snadné. V dnešním článku jsme pro vás vybrali ty, se kterými máme ty nejlepší zkušenosti.

Každá z nás jistě ocení dlouhotrvající voděodolnou rtěnku, která přežije jídlo, pití a parné letní počasí. Pokud i vy hledáte takovou, která drží jako přibitá a nestojí majlant, čtěte dále.

Maybelline – SuperStay Matte Ink Liquid Lipstick

Pokud hledáte něco z nižší cenové kategorie, tak ihned první tip vás potěší. Značku Maybelline seženete běžně v drogeriích. Jejich SuperStay Matte Ink Liquid Lipstick je něco jako tetování na rty. Tak dlouhotrvající je. Je vysoce pigmentovaná a má matný finiš.

Foto: Maybelline

Cena: od 125 Kč.

Dior Addict – Lip Tattoo

A nyní zástupce z draží cenové kategorie. Pokud hledáte matnou rtěnku, která rty nevysušuje a udržuje je hydratované, tak tento „inkoust“ na rty je tou správnou volbou. Její výhodou je lehká a příjemná konzistence, která rty nevysušuje. Také není vůbec cítit.

Foto: Dior

Cena: od 845 Kč.

Urban Decay – Vice Liquid Lipstick

Tato rtěnka je skutečný držák, takže si raději připravte silný odličovač. Přísaháme, že se na rtech ani nehne!

Foto: Urban Decay

Cena: od 564 Kč.

Dermacol – 16H Lip Colour

Rtěnka, která slibuje šestnáctihodinovou výdrž? To zní skoro jako sci-fi. Nemůžeme sice potvrdit, zda skutečně vydrží celých šestnáct hodin, můžeme ale slíbit, že na konci dne budete mít co dělat, abyste tu potvoru z vašich rtů dostala.

Foto: Dermacol

Cena: od 89 Kč.

Fenty Beauty – Stunna Lip Paint Longwear Fluid Lip Color

Fenty Beauty je velice sympatická značka. Především proto, že není testována na zvířatech. My jsme si zamilovali tekuté rtěnky Stunna Lip Paint, které jsou vysoce pigmentované a slibují dlouhodobou výdrž.

Foto: Fenty Beauty

Cena: Od 659 Kč.

Jak odlíčit voděodolnou rtěnku?

Voděodolné rtěnky se zpravidla špatně odličují, protože se jejich pigment přichytí na rtech a obyčejný odličovač na ně nestačí. To, co potřebujete, je olej. Cokoliv, co je na olejové bázi, dokáže voděodolné rtěnky bez problému odstranit z vašich rtů. Můžete použít kokosový olej, dětský olejíček nebo dvoufázový odličovač. Kromě toho, že rtěnku účinně odstraníte, vaše rty budou navíc příjemně hydratované.

Zdroj info: Autorský článek. Cenové rozsahy pochází z cenového srovnávače Zboží.cz a jsou platné ke dni publikace článku.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.