Nejpovedenější olympijská kolekce pro RIO 2016? Kuba!

Před několika dny byla zveřejněna kolekce formálního oblečení reprezentantů Kuby. Na svědomí jí má věhlasný módní návrhář Christian Loubotin z Francie a tak o dostatečnou publicitu nebyla nouze.

V dobách „sbližování“ Kuby se západními zeměmi v čele s USA se tahle prosluněná země plná pestrých barev stala ještě populárnější než kdy dřív. Západní značky napříč módou přes fastfoodové řetězce až po technologické velikány se do Kuby hrnou a tamější obyvatelé si tuhle novou příchuť obdivovaného západu nemohou vynachválit.

Christian Loubotin na této kolekci spolupracoval s oděvními specialisty ze Sporty Henri. Christian Loubotin a Henri Tai spolu navštívili Kubu a byli doslova okouzleni nejen zemí jako takovou, její historí, ale také samotnými kubánskými atlety.

Henri Tai je bývalý profesionální sportovec, nyní majitel Sporty Henri, Christiana Loubotina představovat není potřeba. Vznik formální olympijské kolekce pro sportovce z malebné Kuby měl nejlepší předpoklady k úspěchu.

Christian i Henri zdůrazňují, že ke každému sportovci bylo zapotřebí přistupovat individuálně, jelikož těla vrcholových olympioniků se „kus od kusu“ velmi liší… A natož pak v porovnání s běžnými pozemšťany. Každé tělo každého sportovce má specifické parametry. Nejdůležitějším předpokladem úspěchu této kolekce je samozřejmě to, jakým způsobem padne a proto byl kladen velký důraz právě na správně volenou velikost jednotlivých částí oblečení.

Čeští olympionici by mohli závidět, nemám zrovna na mysli formální kolekci českých olympioniků, která až na zbytečné kloboučky a přihlouplá trička není vůbec zlá. Zvlášť pokud jí porovnáme s velmi tragickou olympijskou kolekcí sportovní (doporučuji článek „Olympijská kolekce 2016 do Ri?Ach jo.“). Každopádně s čím si hlavu nikdo nelámal, je právě správné pasování pro jednotlivé sportovce, na což si nepřímo postěžoval vzpěrač Jiří Orság.

„Při zkoušení olympijské kolekce strávil Jiří Orság v kabince přes hodinu. Ne snad, že by se jediný český vzpěrač ve výpravě rád fintil, ale některé kusy oblečení na svoji postavu prostě navléknout nedokázal. „Jako před Londýnem,“ posteskl si 127 kg vážící silák.“

Sport.cz

Letní olympijské hry RIO 2016 jsou největší sportovní událostí roku. Pořadatelé celá léta připravují každičký detail tak, aby výsledná událost byla co možná nejdokonalejší. Za několik dnů to celé vypukne, ale již s předstihem můžeme říct, že kubánský národní tým vystoupal na pomyslný vrchol, co se módy týče.

Obrázky: Sportyhenri.com, Forbes.com.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!