Nejkontroverznější kosmetické značky a jejich skandály. Chlupy na rtěnkách, hrudky, ale i rasismus

Určitě i vy máte svou oblíbenou kosmetickou značku, jejíž produkty pravidelně nakupujete. Jen málokdo se ale zamýšlí nad celkovou koncepcí a atmosférou dané značky. Pro některé zákaznice je kromě kvality produktů důležité i to, jak se značka prezentuje. Pokud ji provázejí skandály a kontroverze, může to řadu zákaznic odradit od nákupu. Pojďme se nyní podívat na ty nejkontroverznější kosmetické brandy.

Kylie Cosmetics

Tato značka je svým způsobem kontroverzní už jen tím, že pochází z rukou (nebo spíše z hlavy) Kylie Jenner, která je členkou (ne)oblíbeného rodinného klanu Kardashians.

Už od samotného uvedení na trh Kylie Cosmetics provázely značku problémy. Špatná kvalita produktů, dlouhé lhůty dodání, nespokojení a netrpěliví zákazníci, nařčení z kopírování jiných značek a mnoho dalšího.

Kat Von D Beauty

Tatérka a nyní zpěvačka, která si říká Kat Von D, svou značku již nevlastní. V roce 2020 ji prodala, protože se dle svých slov chtěla zaměřit na hudební kariéru.

Foto: Shutterstock

V sortimentu můžeme najít například rtěnky, make-upy a korektory vysoké kvality. I tato značka však měla své problémy.

V roce 2015 byla představena rtěnka s názvem Underage Red (underage = mladistvý, nezletilý). Zákaznice nabyly dojmu, že je tímto podporována sexualizace dívek a mladých žen a požadovaly, aby byla rtěnka stažena z prodeje. Dodnes je však k dostání.

Kat Von D mimo jiné vedla dlouhé spory s další kontroverzní osobností, kterou je YouTouber Jeffree Star, což také značku ovlivnilo.

Když už je o Jeffreem řeč, rozhodně je nutné ho do tohoto seznamu zařadit. O sporech s Kat Von D jsme se nyní zmínili, nicméně Jeffree měl spousty dalších problémů. Je to člověk, který říká své názory nahlas a nevhodným způsobem. Kromě toho v minulosti pronesl řadu rasistických komentářů a měl problémy s drogami.

Jaclyn Cosmetics

Občas máme pocit, že YouTube influenceři jsou obecně velmi kontroverzní lidé. Ne všichni, ale u řady z nich můžeme pozorovat nemalé problémy a skandály. Jinak tomu není ani u make-up guru Jaclyn Hill, která od roku 2014 svým příznivcům slibovala, že brzy představí svou kosmetickou značku.

Když se tak v roce 2019 konečně stalo a Jaclyn představila rtěnky pod svou značkou Jaclyn Cosmetics, uvedení na trh se bohužel neobešlo bez komplikací.

Řada zákaznic zboží obdržela v katastrofálním stavu. Na rtěnkách byly chlupy, hrudky nebo přišly kompletně poničené. Zde ale skandál neskončil. Později Jaclyn představila bronzery, které však byly k dostání ve velice omezené variaci odstínů. Zákaznice se cítily dotčené tím, že nejsou k dostání odstíny pro všechny tóny pleti a některé z nich to považovaly dokonce za projev rasismu.

Zdroje:

  • https://stylecaster.com/beauty/kylie-jenner-cosmetics-gross-scandals/
  • https://people.com/style/kat-von-d-wont-apologize-for-her-underage-red-lipstick-its-about-feminine-rebellion/
  • https://people.com/style/everything-you-need-to-know-about-the-kat-von-d-and-jeffree-star-feud/
  • https://wwd.com/fashion-news/fashion-scoops/jaclyn-hill-cosmetics-lipstick-controversy-everything-to-know-1203212382/

Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!